Władze federalne przedłużyły zakaz żeglugi na statkach wycieczkowych

Zarządzenie federalne o zakazie żeglugi dla statków wycieczkowych w USA zostało ponownie przedłużone. Tym razem z powodu pandemii nie popłyniemy w rejs przynajmniej do 31 października.

Centers for Disease Control and Preventions (CDC) przedłużyły zakaz żeglugi statkami wycieczkowymi.Ich decyzja pokrywa się z decyzją Cruise Lines Internationl Association (CLIA) z sierpnia.

CLIA zrzesza jedne z największych linii wycieczkowych w Stanach Zjednoczonych. Właśnie w sierpniu ogłosili, że wszystkie łodzie wycieczkowe, wszystkich członków organizacji, zawieszą kursy do 31 października.Decyzja CDC została ogłoszona w środę. Jest to już 3 razy gdy zakaz zostaje przedłużony. Wstrzymanie kursów bardzo negatywnie odbiło się na porcie Canaveral. Aż 78% dochodów na rok 2019-20 miało pochodzić z pieniędzy zarobionych z sektora wycieczkowego. Mowa nie tylko o samych kursach, ale również np. miejscach parkingowych dla wycieczkowiczów.

Canaveral jest drugim najpopularniejszym portem wycieczkowym, przegrywając jedynie z PortMiami. W tym roku, jedynym dochodem z sektora wycieczkowego, jest jeden kurs, specjalnego rejsu-kasyna. Wypływa od dwa razy dziennie i nie podlega regulacjom CDC. Władze portu musiały niedawno zredukować etaty z 268 do 153, głównie przez brak planowanych dochodów z powodu pandemii.

Złożyło się na to 17 przymusowych urlopów, 68 zwolnień oraz brak zapełnienia zwolnionych 30 etatów, przez ludzi odchodzących na emeryturę, lub którzy wcześniej znaleźli pracę gdzie indziej.Warto również dodać, że biznes hotelarski też odnotował rekordowe straty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *