Właściciel STS w obliczu roszczeń wartych ponad 100 milionów funtów!

Najczęściej czytane Polecane Ze świata
Wiktor Czerwiński 13/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2024

Branżowy gigant Entain Plc, właściciel takich marek jak Ladbrokes czy STS, stoi w obliczu nowych roszczeń w postępowaniu grupowym ze strony inwestorów w związku ze sprawą przekupstwa i korupcji w trakcie jego działalności w Turcji.

Kancelaria prawnicza Fox Williams przygotowuje pozew grupowy, w ramach którego odszkodowania dochodzone od Entain mogą potencjalnie sięgać ponad 100 milionów funtów. Roszczenie Fox Williams wynika z tego, że spółka Entain nie przedstawiła uczciwie (lub w ogóle) inwestorom informacji na temat swojej wiedzy na temat (między innymi wykroczeń) przekupstwa i korupcji w Turcji z udziałem Headlong Limited (spółka zależna Entain w okresie od 2011 r. do grudnia 2017 r.) oraz naruszyła art. 7 brytyjskiej ustawy o przeciwdziałaniu przekupstwu z 2010 r.

Przypomnijmy, iż w dniu 5 grudnia 2024 r. Wysoki Trybunał (zasiadający jako Sąd Koronny w Southwark) publicznie zatwierdził DPA, które zostało opublikowane wraz ze streszczeniem wyroku później tego samego dnia. Zgodnie z umową DPA Entain zgodziła się zapłacić karę finansową plus zwrot zysków w łącznej wysokości 585 mln GBP, przekazać darowiznę na cele charytatywne w wysokości 20 mln GBP oraz wpłacić wkład w wysokości 10 mln GBP na pokrycie kosztów HMRC i CPS.

Partner Fox Williams i szef zespołu ds. sporów dotyczących papierów wartościowych, Andrew Hill, powiedział dla gazety The Guardian:

„To  roszczenie zapewni inwestorom instytucjonalnym możliwość odzyskania znacznych strat, ale co ważniejsze, posłuży do poprawy przejrzystości i zarządzania w brytyjskim sektorze gier hazardowych, przypominając spółkom publicznym, że muszą poważnie traktować swoje obowiązki w zakresie ujawniania informacji.

„Mam nadzieję, że będzie to miało efekt domina w postaci poprawy zachowań przedsiębiorstw, ponieważ spółki publiczne powinny wiedzieć, że ich akcjonariusze nie pozwolą, aby niewłaściwe postępowanie uszło im na sucho”.

Z kolei rzecznik Entain powiedział:

„Obecnie nie jesteśmy świadomi żadnych działań tego rodzaju przeciwko firmie i nie otrzymaliśmy wydanego roszczenia. Stanowczo bronilibyśmy każdego takiego działania.”

Roszczenie stanowi dla inwestorów spółki Entain szansę na uzyskanie odszkodowania

Szczegóły sprawy

Strona pozwana: Entain Plc
Okres roszczenia: od 1 lipca 2011 r. do 31 grudnia 2023 r
Data zgłoszenia sprawy: jesień 2024
Jurysdykcja: Anglia
Temat: Przekupstwo i korupcja / nieujawnianie informacji
Prawo: sekcje 90 i 90A Ustawa o usługach i rynkach finansowych z 2000 r. (Anglia i Walia)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL