Właściciele automatów donoszą na wiceministra do CBA

Korupcja, nadużycie uprawnień i przestępstwo przetargowe – takie zarzuty formułuje branża automatów o niskich wygranych w doniesieniu do CBA, do którego dotarło „Uważam Rze”.

Według składającego zawiadomienie prezesa spółki Fortuna takie właśnie działania mieli popełnić wiceminister finansów Jacek Kapica, podlegli mu naczelnicy urzędów celnych, dyrektorzy izb celnych oraz białostocki prokurator Grzegorz Masłowski.

Zawiadomienie jest pokłosiem opublikowanego w ubiegłotygodniowym „Uważam Rze” artykułu „Afera Hazardowa 2.0″, odsłaniającego kulisy działań ministra Kapicy wobec firm oferujących legalne automaty o niskich wygranych. Funkcjonariusze Służby Celnej od 2009 r. nieprzerwanie konfiskują zarejestrowane zgodnie z prawem maszyny, a biegli, którzy wydają opinie korzystne dla właścicieli automatów, są przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku odsuwani od śledztwa. Ci zaś, których opinie spełniają „oczekiwania” śledczych, otrzymują bez przetargu zlecenia o wartości od ponad pół do półtora miliona złotych, i to pomimo braku odpowiednich uprawnień.

Czytaj całość na: uwazamrze.pl

O Autorze

10 odpowiedzi do “Właściciele automatów donoszą na wiceministra do CBA

 1. Widziałem kiedyś „niemoralna” różowa świnie , która kwiczala jak najeta zeby ja wszyscy widzieli. No cóż ja pierwsza zarzneli ale wyszły słabe wyroby z tej świnki. Więc nie głosuj tak bo ciebie tez palma w łeb w swoim czasie. Lewe prawo to ustala rząd a pózniej mamy lewe niby biznesy. Tak jest ze wszystkim robią wszystko zeby na stołkach sie nachapac i poustawiac na całe życie . A kto będzie następny ? A kogo to obchodzi!

 2. Jedna świnia przy korycie… Przy tak drazliwym
  temacie… Jest lepsza niż stado świń zostawiajacych po sobie wieksze gowno niż Monte Everest. Skończcie dyskusję bo dawne czasy lewego gowna nie powrócą.

 3. No to jesteśmy w domu, zamiataja zeby zrobić swoje i zabrać wszystko czyli po staremu , chodzi o układ który zgarnie cała wygrana . A my szare zuczki jesteśmy w d………………………….

 4. szuka bo wracają salony na wiosnę (w trochę innej formie), a Benbenek przekroczył75% w koncesjach na kasyna i chce sprzedać udziały Olipicowi

 5. Nad noweizacją ustawy jest rozłożona tarcza antykorupcyjna w postaci wszelkich możliwych służb, ale najciekawsze jest to że zpr szuka nowych lokalizacji pod salony gier.
  Ciekawe po co skoro salony są nielegalne na dzień dzisiejszy,
  odpowiedz nasuwa się jedna – ta pazerna świnia już wie co jest w nowelizacji, więc gdzie te służby.

 6. Panowie znowu historia zatoczyla koło i pojawiła sie postać słynnego watarzki ZPR -rów nie jakiego Bebenka . To właśnie ten koło walczył do 2002 roku z pracami nad Ustawa. Potem szukał wszelkich sposobów zeby zmienić Ustawę i dokopać automatom. A dlaczego ? Bo to pazerna świnia jest i wszystko chce dla siebie i swoich. Teraz rzucił sie na kasyna . Tusk zrobił co mu kazali bo nastraszyli go ze jest afera i przy okazji trzeba pozamiatac. To pozamiatali . A po nich już tylko zgliszcza zostaną ………..

 7. Nie wiadomo czy zamiotą, ta sprawa trwa dosyć długo i szala przeważa raz na jedną raz na drugą stronę. Państwo zgwałciło dobry interes wraz z ludźmi zajmującymi się tym biznesem który przynosił wymierne wpływy do budżetu. Ta sprawa nie może przejść bez echa. To potrwa jeszcze jakiś czas i nikt nie wie jak się to skończy. Jest to sytuacja stawiająca instytucję państwa w bardzo złym świetle. Rządy Tuska doprowadziły do tragedii całego narodu polskiego w wielu dziedzinach życia. Czas Platformy przemija, ale czy da się naprawić krzywdy?

 8. jeżeli ponad 75% koncesji na kasyna dostają
  ZPR-y Finkorp i inne należące do Benbenka,a resztę firm się utrąca w przetargach wymyślając rzekome braki w podpisach, upoważnieniach do upoważnień itp. bzdury,to coś jest na rzeczy.
  Przykładowo: Wrocław na Kiełbaśniczej przyznano punkty za budynek zabytkowy choć kasyno mieści się w nowym budynku, ale minister odpowiada, że jest on w obrębie starego miasta i tak ma być!

 9. To wszystko nic nie da oni to zamiotą pod dywan… śledztwo umorzone z braku dowodów. ale artykuł w gazecie mocny ciekawe co teraz będzie z tym dziennikarzem co to napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.