Włochy podniosą w tym miesiącu podatki od zakładów

Nowy włoski dekret ustawodawczy dotyczący zakładów sportowych – zawierający podwyżkę podatków, ale bez nowego podatku od obrotów – ma wejść w życie 28 października po opublikowaniu w dzienniku urzędowym Włoch.

Zgodnie z poprzednim włoskim prawem dotyczącym zakładów sportowych, przychody z zakładów detalicznych zostały opodatkowane w wysokości 18%, podczas gdy przychody online zostały opodatkowane w wysokości 22%. Jednak zgodnie z nowymi przepisami podatek od przychodów z zakładów detalicznych został zwiększony do 20%, podczas gdy w przypadku online będzie to 24%.

Wcześniej Włochy rozważały wprowadzenie dodatkowego podatku obrotowego w wysokości 1%, ale ten plan został zarzucony.

Prawo wprowadzi również minimalny zakład w wysokości 1 euro, podczas gdy wygrane w każdym zakładzie o stałym kursie będą ograniczone do 50 000 euro.

Nowe przepisy wejdą w życie 28 października, czyli 30 dni po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym. Obejmą one wszelkie zakłady o stałych kursach na wydarzenia inne niż wyścigi konne, w tym wydarzenia niesportowe zatwierdzone przez włoską agencję klientów i Monopoly.

Włoskie zakłady sportowe w ostatnich latach zostały mocno dotknięte wprowadzeniem całkowitego zakazu marketingu w 2019 r. Zakazowi temu, zwanemu „dekretem godności”, sprzeciwia się nie tylko sektor zakładów i gier, ale także krajowa piłka nożna organy, które straciły przychody ze sponsorowania, ponieważ transakcje musiały zostać zakończone.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.