Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2024
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie regularnie prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu zwalczanie szarej strefy w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. Ścisła współpraca krakowskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny przyniosła rezultaty.
Pod koniec marca br. policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami KAS przeprowadzili dwie realizacje wymierzone w organizatorów nielegalnych gier hazardowych. Pierwsza z nich miała miejsce 23 marca br. w jednym z punktów zlokalizowanym w rejonie Śródmieścia.
Pod wytypowanym adresem funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 4 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 1400 zł. Drugą z akcji policjanci i celnicy przeprowadzili 30 marca br. na terenie Podgórza. Kryminalni, działając w oparciu o pozyskane informacje, weszli do miejsca, gdzie miały być organizowane nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz rejestracji. W punkcie śledczy zabezpieczyli 3 nielegalne automaty oraz gotówkę w kwocie około 500 zł.
Kolejna wspólna realizacja krakowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy KAS miała miejsce 4 kwietnia br. na terenie Nowej Huty. Funkcjonariusze, ustalili operacyjnie, że w jednym z punktów mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Kiedy śledczy weszli do wnętrza lokalu zabezpieczyli w nim 7 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 750 złotych.
Dzień później, 5 kwietnia br., miała miejsce kolejna akcja, w trakcie której funkcjonariusze zlikwidowali punkt z automatami do gier hazardowych zlokalizowany w rejonie Prokocimia. Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli w nim m.in. 3 automaty służące do nielegalnych gier.
Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych w kwocie łącznej miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.
Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Źródło: malopolska.policja.gov.pl
"Te salony TS to porażka. Pomieszczenia z dykty 3x2 metry, 4 maszyny, śmiech na sali. Nikt tam nie chodzi. Byłem dwa razy chyba 3 lata temu. Ktoś powinien za tę parodie odpowiedzieć."
"Rozliczyć ich za zakup automatów w Niemczech (Mercury , etc. ) Pośrednik wziął w łapę 8.000.000 PLN , cena zakupu 50% wyższa niż rynkowa w Niemczech . To jest przekręt !!!! Ile wyniosły koszty produkcji własnego programu i automatu ? Czy ktoś to policzył ? Tu , znowu przekręt 100 - lecia !!!!!!!!!! Za wszystko płacili 50% więcej niż cena rynkowa . Pytanie , kto brał różnicę ??????????????"
"Nie pieprz głupot , byłam i polecam z czystym sumieniem."
"Będziemy wspierać Betclic tak jak i pozostałe legalnie działające podmioty na polskim rynku, jak tylko rozliczy się on z Polską, czyli nami wszystkimi którzy tutaj mieszkamy i płacimy podatki, za ten okres kiedy z pełną świadomością wybrał działalność w szarej strefie. Reszty nie trzeba tłumaczyć, jest zawarta w publikacji."
"Czytam i nie wierzę, po prostu jestem w szoku że również e-play w jakiś sposób wspiera posła zamiast wspierać Betclic, który jako jedyny bukmacher w Polsce daje możliwość grać bez podatku. Firma ta tak naprawdę zastępuje polityków, którzy nie są w stanie zamienić podatek obrotowy na tzw. GGR. Panie Witoldzie zmieńcie swoje podejście w tym temacie i naciskajcie obecny rząd aby zmienił ten szkodliwy podatek."