Współpraca Summit Holdings z Rosjanami może nie wytrwać

Silny rynek krajowy w Federacji Rosyjskiej jest głównym powodem 37-procentowego wzrostu przychodów Summit Ascent Holdings, operatora kasyn notowanego w Hongkongu.

Grupa, posiadająca największe kasyna w Rosji i na Filipinach, osiągnęła łączne przychody w półroczu w wysokości 22,7 mln euro w porównaniu z 16,5 mln euro w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skorygowana EBITDA wyniosła 7,6 mln euro, w porównaniu z poprzednimi 2,1 mln euro. Zysk wyniósł 15,7 mln euro w porównaniu ze stratą 1,03 mln euro.

Pomimo sukcesu, firma oświadczyła w oświadczeniu:

„Podczas gdy rosyjski przemysł turystyczny wyłania się z pandemii koronawirusa, teraz stoi w obliczu ogromnej niepewności związanej z wpływem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego od końca lutego 2022 r. Kilka rządów, w tym USA, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, ogłosiło, że zakazało korzystania z rosyjskich samolotów w swojej przestrzeni powietrznej, a kilka innych krajów poszło w ich ślady, i wydały porady podróżne wzywające swoich obywateli aby uniknąć podróży do Federacji Rosyjskiej.”

Rząd rosyjski odpowiedział wzajemnym zakazem dla tych krajów. Wielu rosyjskich turystów jest dotkniętych sankcjami gospodarczymi nałożonymi na ich kraj, utrudnionym przez wypłaty z banków podczas korzystania z międzynarodowego systemu kart kredytowych. Tymczasem rosyjski rząd stara się rozwijać i promować turystykę krajową, aby uwzględnić oferty dotacji dla lokalnych miejsc docelowych i przepisy dotyczące zachęt podatkowych.

Prawdopodobnie wpłynie to teraz na wyniki odnoszącego sukcesy kasyna Tigre de Cristal  na rosyjskim Dalekim Wschodzie w Primorye Integrated Entertainment Zone, niedaleko Władywostoku. Posiada również projekt Westside City w Manili na Filipinach.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.