Wybieramy soundbar do 1000 złotych

Dziś co prawda odchodzimy od telewizji na rzecz serwisów streamingowych, jednak nadal z miłą chęcią korzystamy z telewizorów i zestawów kina domowego. To trochę jak z automatami typu gry hazardowe online za prawdziwe pieniadze, do których potrzebujemy przecież smartfonów lub komputerów.

Nie dziwi nas zatem fakt, że coraz chętniej wybieranym produktem na rynku są soundbary. Te mniejsze lub większe zestawy audio są w stanie zapewnić nam lepsze wrażenia niż wbudowane w TV głośniki. Nie zawsze trzeba jednak wydać kilka tysięcy na profesjonalny sprzęt. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się kilku modelom, które kupimy do 1000 złotych.

SONY HT-SD35 Czarny

Na początek urządzenie, które kupimy w wielu sklepach za 999 złotych. Model od Sony jako 2.1-kanałowa listwa głośnikowa być może wygląda niepozornie, jednak kryje w sobie całkiem sporą moc. Mowa tu łącznie o aż 320 W, więc możemy dać popalić sąsiadom. Zastosowana została w nim technologia S-Force PRO Front Surround, która sprawia, że mamy do czynienia z wyjątkowym dźwiękiem przestrzennym. Zestaw ten składa się z 2 elementów: klasycznego soundbara w formie długiej listwy i bezprzewodowego głośnika. Wykorzystywane w tym wypadku bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe sprawia, że możemy głośnik postawić w wybranym przez siebie miejscu i cieszyć się niezwykle czystym dźwiękiem. Sama jednostka centralna ma wymiary 900 mm × 64 mm × 88 mm, zaś subwoofer 190 × 382 × 390 mm.

SAMSUNG HW-T450

W dobrej cenie nawet poniżej 700 złotych kupimy model od Samsunga. Także i ten zestaw składa się z 2 elementów, a ich łączna moc wynosi 200 W. Model ten dostępny jest w formacie składającym się z 2.1ch soundbarem oraz subwooferem o wielkości 6,5 cala. Dzięki oprogramowaniu automatycznie dostosowuje dźwięk do filmu, muzyki czy gry. Ponadto wprowadzona w nim technologia Precyzyjnie Skierowanego Dźwięku sprawia, że dotrze on do nas bez zakłóceń. Bezprzewodowy system dźwięku przestrzennego poprzez technologię bluetooth uwolni nas od kabli i da większe możliwości do ustawienia zestawu. Główna jednostka ma wymiary 860 x 54 x 74 mm, a głośnik bezprzewodowy 181,5 x 343 x 272 mm.

Panasonic SC-HTB488EGK

Model od Panasonica również mamy szansę kupić w cenie około 700 złotych. Oczywiście i tutaj mamy do czynienia ze schematem 1+1, gdzie do klasycznej listwy dołączony jest pojedynczy głośnik bezprzewodowy. Ich łączna moc wynosi 200 W. Cechuje go wyraźny i dynamiczny dźwięk, Dolby Digital, DTS Digital Surround, Bass Reflex. Zastosowana technologia bezprzewodowa służy do profesjonalnego przesyłu muzyki. Wymiary listwy to 850 x 610 x 90 mm, zaś subwoofera 185 x 303 x 337 mm.

LG SN5Y

Model od LG to kolejne urządzenia z naszej „górnej” półki. Kosztuje w okolicach 1000 złotych i zapewnia największą moc ze wszystkich – 400 W (180 + 220). Także i on zagwarantuje nam system dźwięku przestrzennego 2.1. Dzięki technologii dźwięku trójwymiarowego DTS Virtual:X będziemy mogli poczuć się niczym na sali kinowej! Dodatkowo technologia AI Sound Pro dzięki analizie dźwięku będzie w stanie dostosować go do jak najlepszej jakości – lepiej zatem usłyszymy dialogi czy efekty dźwiękowe. Model ten gwarantuje łączność bezprzewodową dla 4.1 kanałów, a za pomocą złącza bluetooth zapewni nam szerokie pole możliwości do ustawienia głośników. Ma on wymiary 890 x 57 x 85 mm oraz 180 x 290 x 394 mm.
W cenie do 1000 złotych polecamy również sprawdzić takie modele jak: Philips HTL3320, Sony HT-S350, Denon DHT-S216, Sony HT-RT3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *