Wyborcy w Kalifornii odrzucają propozycje zakładów sportowych

Obie propozycje legalizacji zakładów sportowych w Kalifornii zostały odrzucone w ostatnich głosowaniach.

Wyborcy w Kalifornii odrzucili propozycje legalizacji zakładów sportowych w Kalifornii w głosowaniu 8 listopada. Zarówno popierana przez plemiona indiańskie Propozycja 26, jak i wspierana przez branżę Propozycja 27 nie zostały przyjęte.

Około 460 milionów dolarów zostało wydane na kampanie dotyczące propozycji otwarcia rynku w najludniejszym i najbogatszym stanie USA, co czyni ją najdroższą kampanią w historii.

Propozycja 26, poparta przez kalifornijskie plemienne rządy Indian, zalegalizowałaby zakłady sportowe w plemiennych kasynach, jednocześnie umożliwiając im oferowanie kości i ruletki. Sprzeciwili się temu operatorzy card roomów, którzy obawiali się przepisu umożliwiającego indywidualnym osobom wytaczanie pozwów cywilnych przeciwko klubom karcianym w związku ze sporami w państwowym prawie hazardowym.

Propozycja 27 zalegalizowałaby zakłady sportowe online i mobilne. Była to propozycja przedstawiona przez firmy bukmacherskie, takie jak DraftKings i FanDuel, głównych graczy na rynku amerykańskim od czasu, gdy Sąd Najwyższy uchylił federalny zakaz zakładów sportowych w 2018 roku. Propozycją tą popierały także inni giganci tamtejszego rynku tacy jak MGM. Propozycji sprzeciwiły się plemiona rdzennych Amerykanów i gubernator Kalifornii Gavin Newsom , który powiedział, że to „złe dla Kalifornii”.

W sierpniu Partia Republikańska dołączyła do Partii Demokratycznej, sprzeciwiając się Propozycji 27.
Major League Baseball (MLB) okazała poparcie dla inicjatywy.

źrodło: focusgn.com/espn

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.