Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2015
Włosi wydali w ubiegłym roku na hazard i gry losowe ponad 84 miliardy euro. Dziesięć procent tej sumy zainkasował skarb państwa.
Rynek gier obejmuje różnego rodzaju zakłady, lotto, loterie, bingo, jednorękiego bandytę oraz gry w sieci. Popularność większości z nich zmniejszyła się w ubiegłym roku. Jedynym wyjątkiem są zakłady sportowe, których przychody wzrosły o ponad jedenaście procent.
Coraz mniej miłośników mają wyścigi konne i niegdyś niezwykle popularna także poza granicami Włoch dzięki astronomicznym wręcz czasem wygranym gra liczbowa Superenalotto. Ponad połowa rynku gier to jednoręki bandyta i jemu podobne, dostępne niemal w każdym barze, a nie tylko w salonach gier. Włosi wydali na nie 47 miliardów euro. Zdaniem przeciwników hazardu, państwo niewystarczająco informuje o jego społecznej szkodliwości, ponieważ czerpie z niego zyski. W ubiegłym roku wyniosły one ponad osiem miliardów euro.
Źródło: bankier.pl
"Totalizator powinien cały czas rozwijać się w kierunku zwiększenia dochodów i usuwania szarej strefy. Wdrażać innowacyjne rozwiązania. Do tej pory było z tym kiepsko - zobaczymy co zaprezentuje nowa Pani Prezes. Życzę powodzenia"
"nie ma jak zalogowac sie na strone lotto.pl Problem od tygodnia imnikt si,e tym nie4 zajmuje, widocznie Lotto nie zalezy na graczach, swzkoda"
"lotto gram"
"Świetny wybór, aby odpowiednio posprzątać i wyprostować najważniejszą spółkę usługową w Polsce. Na przyszłość, dobrym wyborem będzie dobranie osoby, która będzie mogła również wprowadzić innowacje i dostosowanie spółki do potrzeb zmieniającego się rynku i wchodzenia nowych generacji jako grupy odbiorców."
"No dobra ale przyczyną zmian były i są obsady politycznych dyrektorów a nie prezesa !!! Dalej doją kasę beż kompetencji i z etatami w samorządach !!!"