Wygrał na loterii już szósty raz

loteria

Bryan Moss z Meridian w stanie Idaho wygrał 250 tys. dolarów w zdrapce Crossword w zeszłym tygodniu. To jego szósta „wielka wygrana”, ale największa do tej pory.

Moss, właściciel sklepu ze zdrową żywnością „Newko Sport and Nutrition”, mówi, że planuje przeznaczyć te pieniądze na sfinansowanie edukacji swojej córki.

Trzeba przyznać, że mało kto może się poszczycić takim szczęściem. To już szósta, a zarazem najwyższa główna wygrana, jaką ten mężczyzna zgarnął w loteriach. Tym razem jest to równowartość 932,8 tysięcy złotych.

Wyjawił też dlaczego zaczął brać udział w loterii i nadal to robi (oczywiście, poza ciągłym wygrywaniem). Chodzi o cele charytatywne.

Jestem dumny, że mogę wspierać szkoły publiczne w Idaho. To dlatego tak naprawdę gram – mówi Moss.

Czyżby los wynagradzał go w ten sposób za pomoc innym? Niestety, jego szczęście wydaje się nie działać, gdy kupuje kupony dla przyjaciół.

Próbowałem grać dla innych, ale to nie działa – wyznaje Bryan Moss.

Loteria Idaho część swoich zysków przeznacza na wsparcie szkół publicznych i stały fundusz, dzięki któremu państwo wspiera eksploatowane obiekty przeznaczone na działalność uczelni w Idaho.

W sumie od początku istnienia tej loterii stanowej na dwa wspomniane cele przekazano 961,5 miliona dolarów. Od samego 1989 r. loteria sprzedała produkty o wartości ponad 4,2 miliarda dolarów. Kwota zdobyta przez graczy to ponad 2,6 miliarda dolarów.

Źródło: cnn.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *