Wygrała ponad miliard dolarów na loterii

loteria

O miliard dolarów wzbogaciła się mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan. Taką właśnie kwotę wygrała na loterii Mega Millions. To trzecia tak duża wygrana w Stanach Zjednoczonych.

O spektakularnym szczęściu może mówić mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan. Kobieta wygrała na loterii Mega Milions miliard dolarów. Nie wiadomo jednak czy od razu otrzyma całą kwotę, gdyż istnieje również inna opcja wypłaty wygranej, o czym za chwilę.

Jak podaje za ABC News portal mns.pl szczęśliwy los został zakupiony w Novi na przedmieściach Detroit. Wyniki losowania przedstawiono w sobotę rano. Wygraną zapewniły następujące liczby: 4, 26, 42, 50, 60 i dodatkowo 24.

Mieszkanka Michigan ma teraz do wyboru dwie opcje. Pierwsza zakłada możliwość zgarnięcia od razu całej sumy, co w tym wypadku – w związku z opodatkowaniem wygranej – będzie oznaczać, że zwyciężczyni loterii otrzyma netto ok. 530 milionów dolarów.

Niemal pełną kwotę (również pomniejszoną o podatki) – i to jest ta druga opcja – Amerykanka dostanie, jeśli zgodzi się, aby w tej chwili wypłacono jej tylko część pieniędzy. Pozostała część została rozłożona na kolejne raty po jednej na każde 30 lat.

Całość czytaj na: biznesinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *