Wygrałeś w Lotto? Oni pracują parami, żeby nic nie nawaliło

Gry
Bartosz 08/03/2016

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2016

Mało kto o tym wie, ale to w Polsce jest największe centrum R&D dla loterii na całym świecie, m.in. dla Lotto. – Operatorzy działają w parach, dla bezpieczeństwa, żeby czegoś nie przeoczyć – opowiada w rozmowie z PulsHR.pl Jarek Dąbrowski, dyrektor ds. technologii na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Gtech Poland.

Firma IGT, do której należy Gtech Poland, obsługuje loterie na całym świecie – w Polsce Totalizatora Sportowego, właściciela między innymi słynnego Lotto, a w Stanach Zjednoczonych np. loterię Power Ball, w której niedawno do wygrania było 600 mln dolarów – najwięcej w historii. To duża odpowiedzialność.

Jarek Dąbrowski, dyrektor ds. technologii na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Gtech Poland: – Nasza firma produkuje i dostarcza rozwiązania informatyczne dla loterii na całym świecie. W Polsce mamy ponad 300-osobowe centrum technologiczne, będące największym ośrodkiem R&D w branży loteryjnej. Równolegle do tego sprawujemy nadzór operacyjny nad prawidłowym działaniem systemów w loteriach. Nasi operatorzy obsługują je przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. To oni wiedzą jako pierwsi, czy np. padła główna wygrana w Lotto i w której kolekturze był kupiony zwycięski los.

Więcej czytaj na: e-play.eu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL