Wygrali £115 mln na loterii EuroMillions. Połowę rozdali już na szczytne cele

euromillions

Takich historii nie słyszy się zbyt często – w końcu osoby, które wygrywają duże pieniądze, raczej szybko je trwonią na własne, nie zawsze przemyślane zachcianki, niż konsekwentnie realizują jakiś cel.

Ale Frances i Patrickowi Connolly – Brytyjczykom o wielkim sercu – wygrana dała możliwość niesienia skutecznej pomocy osobom potrzebującym.

Frances i Patrick Connolly stali się szczęśliwymi posiadaczami kuponu EuroMillions opiewającego na £115 mln niecałe dwa lata temu. I choć tak wielka wygrana bardzo ich zaskoczyła, to nie dali się oni jej zwariować. W ciągu zaledwie kilku godzin od momentu, gdy dowiedzieli się o wygranej, małżeństwo przystąpiło do sporządzania dokładnego planu podziału pieniędzy wśród członków rodziny oraz osób potrzebujących (lub reprezentujących je organizacji). W ten właśnie sposób szczęśliwi zwycięzcy loterii EuroMillions wydali już ponad połowę wygranej – £60 mln.

Wielkie pieniądze na cele charytatywne

Frances i Patrick Connolly rozdali część pieniędzy rodzinie (zwłaszcza trzem córkom, trzem wnukom i rodzeństwu), ale to nie były kwoty astronomiczne. Większość pieniędzy Brytyjczycy przeznaczyli jak na razie na cele charytatywne, m.in. wyposażając dzieci z uboższych rodzin w komputery lub robiąc ponad 1000 prezentów dla pacjentów w szpitalach. Poza tym małżeństwo założyło dwie organizacje charytatywne – The PFC Trust i The Kathleen Graham Foundation, inwestując w każdą po £1 mln.

To nie ma nic wspólnego z wielkością wygranej. Taka jest moja natura. Mój mąż zawsze żartował, że jeśli coś wygram, to wszystko to rozdam. I miał rację – wyznała Frances Connolly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *