Wyjaśnienie zmienności i wariancji w grach slotowych

Okiem eksperta
Iwo 25/07/2022

Wielu graczy na automatach nie rozumie, jak ważna może być zmienność gry. Wyjaśniamy, co to znaczy.

Zbyt duży wybór może być niebezpieczną rzeczą. Jeśli chodzi o automaty online, niebezpieczeństwo jest realne z tysiącami automatów online do wyboru. Co tydzień pojawia się więcej nowych gier. Wskazówka tkwi w nazwie: jest bardzo dużo slotów.

Wybór automatu online do gry jest zwykle mieszanką czynników: nawyk, motyw, wygoda, RTP i wielkość jackpota. Dla bardziej doświadczonego gracza RTP – Return to Player – jest prawdopodobnie jednym z bardziej krytycznych czynników. Określa, ile średnio gra zwróci graczowi.

Zasadniczo: jeśli postawisz 10 GBP w automacie online, przy RTP wynoszącym 98%, możesz spodziewać się zwrotu 9,80 GBP za każde 10 GBP, które obstawiasz. Większość kasyn online chętnie promuje gry o wysokim RTP. Ugga Bugga i Mega Joker firmy Playtech od NetEnt to dwie najlepiej płatne gry online; oba mają RTP powyżej 99%.

Nie ignoruj ​​​​zmienności automatu

W grze jest jeszcze jeden czynnik: wariancja.

Więc… czym jest wariancja? W odniesieniu do automatów online, wariancja jest zasadniczo taka sama jak zmienność – albo niska, średnia albo wysoka. Dwie gry, obie z RTP na poziomie 95%, mogą mieć zupełnie inną zmienność. To robi ogromną różnicę w rozgrywce, której możesz się spodziewać.

Gra o wysokiej zmienności to automat online, który płaci średnio więcej – ale rzadziej. Gra o niskiej zmienności płaci średnio mniej – ale częściej. RTP w obu grach może być taki sam.

Nadal nie jest jasne? Ok, nie ma problemu. Spróbuj tego:

Game #1 to gra o wysokiej zmienności z RTP na poziomie 99%. Wkładasz do gry 100 funtów. Każdy spin kosztuje jednego dolara. Nic nie wygrywasz za 99 spinów. W ostatnim spinie wygrywasz 99 GBP. Jest to wysoka zmienność w jej najbardziej ekstremalnej postaci. Brak wygranych, a potem jackpot.

Game #2 to gra o niskiej zmienności – również z RTP na poziomie 99%. W tej grze stawiasz 100 GBP. Każdy spin kosztuje jednego dolara. Wygrywasz 1 GBP w każdym pojedynczym spinie – z wyjątkiem jednego.

W obu przypadkach gracz kończy z przewidywanym RTP; w tym przypadku 99 GBP z zakładu 100 GBP. Ale doświadczenie grania w obie gry byłoby zupełnie inne. Gra nr 1 to Tumbleweed i nic przez 99 spinów. Gra nr 2 to niekończąca się akcja, ale nie ma żadnych wygranych o znaczeniu. To są skrajności.

A więc masz to: wariancja i zmienność 101. Przypis: w finansach istnieje różnica między zmiennością a wariancją. Zmienność jest powiązana z określonymi okresami czasu. Natomiast „wariancja” to ogólny rozkład stóp zwrotu.

Przykłady slotów o wysokiej i niskiej wariancji

Problem z wariancją i zmiennością polega na odkryciu, które automaty online są niskie lub wysokie. Aby gra była zgodna ze standardami branżowymi i nadzorem Komisji ds. Hazardu, należy zadeklarować zwrot dla gracza. Nie dotyczy to zmienności.

Istnieje kilka forów internetowych, na których automaty są uszeregowane według zmienności. To świetny pierwszy przystanek. Inną popularną opcją jest wypróbowanie gier w trybie darmowej gry, jeśli to możliwe. Nie można regulować zmienności.

Trzy automaty online o dużej zmienności, które pojawiają się na kilku forach, to: Dead or Alive, Book of Dead i Immortal Romance. Wszystkie te gry są niezwykle popularne i mają dużą rzeszę fanów. Wynika z tego, że popularne gry mogą mieć większą wariancję.

Jednak w przeciwnym rogu znajdują się gry takie jak Starburst, Big Bad Wolf i Blood Suckers 2. Te automaty online są częstymi płatnikami, co gwarantuje zaangażowanie i rozrywkę fanów. Możesz spodziewać się wygranej co kilka spinów, ale duże jackpoty są rzadkością.

Ostatecznie najlepszym sposobem na odkrycie wzlotów i upadków wariancji jest granie samemu. Możesz wypróbować wiele automatów online za zaledwie grosz za spin. Umożliwi ci to samodzielną ocenę zmienności.

Lotny? Zmienny? Świetny RTP? Weź kilka automatów do gry już dziś. Powodzenia. Baw się dobrze. Graj bezpiecznie!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL