Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia 2024
Dzisiejszy świat zakładów bukmacherskich obraca się wokół najpopularniejszych światowych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, siatkówka oraz koszykówka. Tym samym z ofert wielu bukmacherów zniknęły zakłady, które kiedyś stanowiły kluczowy fundament całej branży.
Mowa oczywiście o wyścigach konnych, czyli jednej z najstarszych dyscyplin świata. Jak wygląda obecny status gonitw i gdzie można je obstawiać? Niektórzy pasjonaci obstawiania mogą być zdziwieni faktem, że idea zakładów bukmacherskich narodziła się właśnie na torach przeznaczonych do organizowania gonitw. Jednak wbrew pozorom nie ma w tym nic zaskakującego.
Trzeba bowiem pamiętać, iż wyścigi konne były niegdyś najpopularniejszą dyscypliną sportową. Ich geneza sięga czasów starożytnych, a szczyt popularności przypada na okres XVIII-XX wieku. Według zachowanych przekazów historycznych to właśnie w XVIII-wiecznej Wielkiej Brytanii narodziła się nowa tradycja. Polegała ona na tym, że widzowie oglądający gonitwy stawiali pieniądze na zwycięstwo wybranego dżokeja. Z czasem na trybunach zaczęły pojawiać się osoby, które w profesjonalny sposób przyjmowały takie zakłady. Takich ludzi należy uznać za prekursorów obecnych bukmacherów.
Wyścigi konne w Polsce – zapomniana tradycja.
Do dzisiaj wyścigi konne cieszą się ogromną popularnością na Wyspach. To właśnie na brytyjskich torach są organizowane najbardziej prestiżowe gonitwy. Tym samym obstawianie takich wyścigów stanowi niezwykle popularną rozgrywkę w całej Wielkiej Brytanii. Jeżeli chodzi o inne europejskie kraje, sporą renomę zyskały również gonitwy organizowane we Francji.
W Polsce „złoty okres” wyścigów konnych bez wątpienia przypadał na czasy PRL-u. Wtedy władze zakazały obywatelom uczestnictwa w jakiejkolwiek formie hazardu. Jedynym wyjątkiem od tej reguły były wyścigi konne, gdyż tutaj każdy mógł typować zwycięzców poszczególnych gonitw. Nic więc dziwnego, że na polskich torach pojawiało się mnóstwo pasjonatów tej dyscypliny.
Obecnie największe obiekty tego typu to: Tor na warszawskim Służewcu; Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice; Hipodrom Sopot. Czy dzisiaj można jeszcze obstawiać wyścigi konne?Choć obecna popularność wyścigów konnych jest zdecydowanie niższa, gonitwy wciąż są regularnie organizowane. Z tego względu amatorzy obstawiania ciągle mogą typować poszczególne wyścigi. Przez długi czas takie zakłady były przyjmowane jedynie w stacjonarnych punktach zlokalizowanych bezpośrednio na terenie danego toru.
Na szczęście ta niekorzystna tendencja zaczyna się powoli zmieniać. Od pewnego czasu nawet firma STS, czyli największy polski bukmacher, umożliwia obstawianie wyścigów konnych online. Co ciekawe, formuła tych zakładów uległa rozszerzeniu. Obecnie gracze mogą obstawiać nie tylko zwycięzców poszczególnych gonitw, ale i wyniki rywalizacji pomiędzy wybranymi dżokejami (zakłady typu „kto lepszy?”).
Ponadto firma oferuje początkującym graczom kod promocyjny STS oraz atrakcyjne bonusy bukmacherskie. Dlatego wszystkie pełnoletnie osoby mogą spróbować swoich sił w tej historycznej formie rozrywki.Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany.
STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych.
"Dopóki szanowni rządzący w tym pięknym kraju jakim jest Polska nie otworzą oczu, a zarazem serc 💖 dla dobra tego Państwa, które narazie tylko noszą w klapie marynarki❣️ - dobrze być nie może. Należy stanowiska w spółkach Państwowych obsadzać najlepszymi fachowcami pochodzącymi z dziedziny w, której mają dokonywać najlepszych wyników, a nie na odwrót. (Nie można powołać na ordynatora Szpitala kogoś kto nie jest Lekarzem bo nigdy nie zrozumie czym zarządza) i tak samo jest w Totalizatorze Sportowym❣️"
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."