Wzrost samowykluczenia z hazardu na Litwie

Litwa

W 2020 roku na Litwie wzrosła liczba osób samowykluczających się z hazardu, zwłaszcza wśród kobiet. Liczba Litwinów, którzy samodzielnie wykluczyli się z hazardu w 2020 roku, osiągnęła 17348 – oznacza to wzrost w stosunku do 2019 roku według Litewskiego Urzędu Nadzoru Hazardu.

Wzrosła liczba kobiet oraz osób w wieku od 31 do 40 lat, które dokonały samowykluczenia z gier hazardowych. Odsetek kobiet, które się wykluczyły, wzrósł do 10 procent, w porównaniu z 7 procentami w zeszłym roku.

Z drugiej strony liczba osób młodszych w wieku od 18 do 20 lat, które uległy samowykluczeniu, spadła z 9 do 6 procent.

Ta niewielka zmiana jest możliwym znakiem, że młodsi ludzie zaczynają bardziej odpowiedzialnie patrzeć na uprawianie przez siebie hazardu i że środek pomocy, taki jak ograniczenie hazardu, nie jest dla nich konieczny – poinformował w komunikacie organ nadzorczy.

Odsetek osób w wieku 21–30 lat, które się wykluczyły, również spadł w tym roku z 52% do 48%, podczas gdy samowykluczenie wśród osób w wieku od 31 do 40 lat wzrosło z 36% do 42%.

Odsetek samowykluczonych hazardzistów w wieku 41–50 lat utrzymywał się na poziomie 2%, a osób w wieku 51 lat i starszych na poziomie 4%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *