XLMedia ostrzega przed spowolnieniem handlu w I półroczu z powodu stagnacji w USA

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2023

XLMedia powiadomiła inwestorów o spowolnieniu handlu w 2023 r., ponieważ przewidziane wcześniej wyniki będą poniżej oczekiwań, w porównaniu z rozwojem w 2022 r. 

Notowany na londyńskim rynku AIM wydawca medialny spodziewa się, że jego wyniki śródroczne w 2023 r. będą poniżej oczekiwań ze względu na stagnację kalendarza w USA. Wyniki porównywane były z porównaniu z działaniami w 2022 r., które obejmowały uruchomienie amerykańskich zakładów w stanach Nowy Jork i Massachusetts.

Przedstawiając trudne warunki rynkowe, XLMedia zaobserwowała zmniejszenie wydatków na akwizycję przez operatorów, co wskazuje na mniejszą liczbę działań promocyjnych mających na celu przyciągnięcie nowych klientów.

Trend ten jest odzwierciedleniem obecnej trajektorii wzrostu amerykańskich zakładów, która charakteryzuje się okresowymi skokami związanymi z uruchomieniem poszczególnych stanów.

Niezależnie od krótkoterminowych prognoz, XLMedia twierdzi, że pozostaje optymistą co do odbicia rynku w drugiej połowie 2023 roku. Oczekiwany wzrost jest związany z planowaną dostawą nowych produktów w sektorze, idealnie dopasowanych do nadchodzącego sezonu NFL.

XLMedia przewiduje również rozszerzenie zakładów, przy czym oczekuje się, że więcej stanów USA zalegalizuje zakłady sportowe online i kasyna online.

23 stany – w tym główne – takie jak Kalifornia, Georgia i Teksas, nie zalegalizowały jeszcze zakładów sportowych online. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kasyn online, których legalizacja jest w toku w 43 stanach.

Tymczasem w Europie XLMedia stwierdziło, że jego wyniki będą zgodne z oczekiwaniami zarządu, ponieważ wydawca medialny zamierza opublikować aktualizację handlową za I półrocze 2023 r. w lipcu, dostarczając więcej informacji na temat rozwoju inicjatyw strategicznych.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL