Yggdrasil podpisuje umowę detaliczną z Veikkaus

veikkaus

Yggdrasil po raz pierwszy wszedł do segmentu hazardu stacjonarnego dzięki nowej umowie z fińskim operatorem Veikkaus.

Dostawca rozwiązań w zakresie gier online zmieni przeznaczenie i dostarczy gry na stacjonarnych automatach do gier Veikkaus w Finlandii za pośrednictwem należącego do Veikkausa terminali wideoloteryjnych (VLT). Yggdrasil już dostarcza Veikkausowi oprogramowanie automatów na kanale online.

Oczekuje się, że pierwsze gry stacjonarne Yggdrasil pojawią się w Finlandii, a Veikkaus będzie dostępny w ich sieci detalicznej w połowie przyszłego roku. Dostawca powiedział, że udało się już uzyskać wstępne pozwolenia.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć dostawę treści do gier dla Veikkaus w ich środowisku stacjonarnym. Rozszerzenie partnerstwa na handel detaliczny idealnie pasuje do naszej strategii, gdzie możemy skutecznie skalować operacje biznesowe, zwiększać całkowitą wartość gracza i zaznajomić się z zawartością. To był dokładny proces selekcji przeprowadzony przez Veikkaus i jestem bardzo dumny z zespołów zaangażowanych w ten udany proces. Z niecierpliwością czekamy na długą i wzajemnie korzystną współpracę handlową z Veikkaus – powiedział Bjorn Krantz, szef globalnych operacji rynkowych w Yggdrasil.

W zeszłym miesiącu Veikkaus potwierdził, że obowiązkowe kontrole weryfikacji tożsamości będą obowiązywać w całej sieci automatów do gier od 12 stycznia 2021 r. Jego wprowadzenie jest następstwem wysiłków Veikkausa, zmierzających do zmniejszenia liczby slotów działających w całym kraju, z których 8 000 zostanie odłączonych do końca roku. Ponieważ pierwotnie zobowiązał się do wycofania z eksploatacji 3500 urządzeń, w czerwcu liczba ta wzrosła.

Do tej pory dystrybucja detaliczna VLT była przeznaczona wyłącznie dla naszych wewnętrznych treści, ale teraz jesteśmy gotowi do prowadzenia procesu technicznego, który umożliwi zaufanym partnerom online i studiom zewnętrznym dostarczać swoje gry naszym klientom detalicznym. Wybraliśmy Yggdrasil jako naszego pierwszego partnera do pilotażu ze względu na ich innowacyjną zawartość, sprawdzone możliwości techniczne i zdolność do szybkiego wprowadzenia produktu na rynek z zespołem Veikkaus. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą silną współpracę z online o również sprzedaż detaliczną – powiedział Jan Hagelberg, wiceprezes ds. gier kasynowych w Veikkaus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *