Zabezpieczone nielegalne automaty do gier i pieniądze

automaty

Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie w dwóch lokalach na terenie miasta zabezpieczyli 16 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 192 tys. złotych oraz pieniądze pochodzące z tego procederu.

W czwartek (15 października br.) policjanci z malborskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze w dwóch lokalach na terenie Malborka zabezpieczyli 16 urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Ponadto mundurowi przejęli prawie 3 tys. złotych pochodzących z tego nielegalnego procederu.

Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 192 tys. złotych wraz z pieniędzmi zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach. Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Malborku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *