Zabezpieczyli kolejne automaty do gier hazardowych

automaty

W miniony piątek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli 2 automaty mogące służyć do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz blisko 6000 złotych w gotówce.

Ostrowieccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, złożyli w miniony piątek służbową wizytę w jednym z lokali na ternie Ostrowca Świętokrzyskiego. Mundurowi podejrzewali, że mogą być tam prowadzone nielegalne gry hazardowe. W trakcie czynności ich przypuszczenia się potwierdziły. Zabezpieczone zostały dwa nielegalne automaty oraz pieniądze w kwocie blisko 6000 złotych, pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa.

Urządzenia oraz gotówka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania. Ponadto w trakcie wykonywanych przez mundurowych czynności, pod lokal podjechało BMW, zza kierownicy którego wysiadł dobrze znany ostrowieckim policjantom 33-latek z gminy Bodzechów.

Sprawdzenie mężczyzny w bazie danych wykazało, że nie powinien on kierować autem, gdyż ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *