Zabezpieczyli komputery służące do nielegalnego hazardu

automaty

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na terenie miasta lokal służący do prowadzenia gier hazardowych, działający bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli też znajdujący się tam sprzęt komputerowy. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej prowadzili wspólne działania mające na celu zwalczanie nielegalnego hazardu. W ubiegłą środę funkcjonariusze weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że działający jako „kafejka internetowa” lokal prowadzi gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu mundurowi potwierdzili posiadane informacje. Właściwe rozpoznanie i współpraca obu służb doprowadziły do ujawnienia urządzeń i sprzętu komputerowego służącego do prowadzenia gier hazardowych.

Mundurowi zabezpieczyli komputery oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Funkcjonariusze przesłuchali też obecne na miejscu osoby. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *