Zakaz dostępu do „owocówek” osobom poniżej 18 roku życia

Owocówki

Bacta, brytyjskie stowarzyszenie automatów do gier, ogłosiło, że jego członkowie zaprzestaną zezwalania osobom poniżej 18 roku życia na granie na automatach kategorii D w nadmorskich salonach gier i rodzinnych centrach rozrywki.

Decyzja zostanie ratyfikowana na dorocznym walnym zgromadzeniu Bacta 26 listopada i wejdzie w życie 1 marca. Maszyny pozostaną dostępne dla dorosłych i nie będą segregowane.

Prezydent Bacta, James Miller, powiedział, że podjęto decyzję, aby wykazać, że salon gier to bezpieczne środowisko rodzinne.

Naszym członkom zależy na zapewnieniu dobrej zabawy i rozrywki całej rodzinie w ramach corocznych wakacji lub jednodniowych wycieczek nad morze. Traktujemy odpowiedzialność społeczną niezwykle poważnie i chociaż automaty owocowe z wypłatą pieniężną kategorii D działają na bardzo niskich stawkach i limitach nagród, w które grają głównie dorośli dla zabawy i z nostalgii, chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy i ograniczyć potencjalne ryzyko szkód związanych z hazardem – powiedział James Miller.

Dyrektor generalny John White powiedział, że maszyny owocowe wymknęły się spod regulacji ze względu na ich długą tradycję, ale opinia publiczna ewoluowała.

Automaty owocowe kategorii D od dawna uważane są za część oferty rozrywkowej związanej z wakacjami nad morzem i wyjazdem do pasażu. Dlatego w przeszłości organy regulacyjne nie nakładały na nie ograniczeń wiekowych. Jednak nasi członkowie rozumieją, że postrzeganie się zmienia i chcemy mieć pewność, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić graczy – mówi John White.

Bacta wspiera brytyjskie Tydzień Bezpieczniejszego Hazardu, który rozpoczyna się w czwartek (19 listopada).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *