Zakłady długoterminowe – czym są i gdzie grać?

Zakłady długoterminowe to takie, na których rozliczenie musimy dłużej poczekać. Jest to związane rodzajem postawionego zakładu, gdyż tutaj typujemy np. zdobywcę mistrzostwa kraju lub zwycięzcę Ligi Mistrzów jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek.

Do rozstrzygnięcia zakładu długoterminowego potrzebny jest czas, gdyż możemy zgadywać, że ktoś zajmie miejsce w określonym przedziale tabeli na koniec sezonu lub typować króla strzelców mistrzostw świata. Możliwości jest naprawdę wiele, więc warto przyjrzeć się zakładom długoterminowym.

Zakłady długoterminowe to te, w których liczy się więcej niż jedno zdarzenie w dłuższym przedziale czasowym. Najczęściej bukmacherzy wystawiają je w swoich ofertach przed rozpoczęciem sezonu. Wtedy jeszcze nie do końca wiadomo jak będą się prezentować poszczególne zespoły, więc gracze często typują “na czuja”. Zakładem długoterminowym będzie też na przykład wytypowanie zwycięzcy dużego turnieju jak mundial czy mistrzostwa Europy. W przypadku zakładów długoterminowych mamy do czynienia z wyższymi kursami, ale też musimy znacznie dłużej czekać na rozliczenie kuponu.

Mistrz rozgrywek – tutaj typujemy po prostu zwycięzcę końcowego. Na przykład, że Legia zdobędzie mistrzostwo Polski, choć na to kurs nie będzie wysoki. Podobnie jak Bayern w Niemczech czy PSG we Francji. Jeśli jednak skompletujemy kilka lig, co do których mamy pewność, możemy skonstruować naprawdę ciekawy kurs. Warto rozważyć taki rodzaj zakładu.

Kto wygra mistrzostwo Premier League? – eWinner

Król strzelców – oprócz wygranej drużyny możemy wytypować najlepszego strzelca rozgrywek. Często jest to zawodnik najlepszej drużyny, więc można spróbować takiego zakładu.

Przy odgadywaniu króla strzelców miej na uwadze czy wykonuje on stałe fragmenty (rzuty karne, wolne). Mogą mu one znacznie pomóc w ostatecznym rozrachunku.

Kto zostanie królem strzelców Ekstraklasy? – TOTALbet

Kto będzie lepszy – możesz również typować która z danych drużyn może być lepsza na koniec sezonu, czyli zajmie wyższe miejsce w tabeli. Zazwyczaj takie zakłady są tworzone na bazie potencjału drużyn, aczkolwiek niekoniecznie topowych. Przykładowo Villarreal oraz Real Sociedad w lidze hiszpańskiej. W tabeli umieściliśmy propozycje bukmachera z końcówki września:

Kto zakończy sezon wyżej? – Totolotek

Najlepsze zakłady długoterminowe znajdziecie u bukmacherów TOTALbet i Totolotek. Z kolei bukmacher eWinner daje możliwość stworzenia swojego zakładu, a więc również zakładu długoterminowego. To również tam odszukasz najciekawsze propocycje jak np. jedna z ostatnich, czyli “Która drużyna z Kraju Basków zajmie najwyższe miejsce w La Liga”. Wystarczy, że wejdziecie na stronę bukmachera, który was interesuje i odnajdziecie zakładkę z zakładami długoterminowymi. Najczęściej będą one podpięte pod określoną ligę, ale można je też znaleźć w rubryce “zakłady specjalne”.

U wyżej wymienionych bukmacherów nie będziesz miał kłoptu z odnalezieniem zakładu długoterminowego. Wydaje się, że jest to dobra opcja dla osób, które nie chcą regularnie obstawiać meczów i co tydzień przeprowadzać analizy. Jeśli wolisz obstawić raz, a porządnie to najlepszą metodą jest właśnie zakład długoterminowy. Poza tym takie granie może być traktowane jako urozmaicenie sezonu i swojego sposobu obstawiania.

Do tego jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli, sezon jest przecież długi i karta może się jeszcze odwrócić. Możesz być więc znacznie spokojniejszy przy zakładach długoterminowych niż np. zakładach LIVE. No, chyba że tak jak to czasem bywa, losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygają się dopiero na ostatniej prostej.

Patryk Jurys

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.