Zastępca Jacka Kapicy z zarzutami

Puls Biznesu: W śledztwie dotyczącym nielegalnego hazardu prokuratura podejrzewa Grzegorza S. o niedopełnienie obowiązków.


Nad Jackiem Kapicą, wiceministrem finansów i szefem Służby Celnej, odpowiedzialnym za nadzór nad rynkiem hazardu, zbierają się coraz czarniejsze chmury.

W czwartek prokuratorzy i funkcjonariusze CBŚ odwiedzili gabinety jego i podległych mu dyrektorów w Ministerstwie Finansów (MF), zabezpieczając dokumenty na potrzeby śledztwa w sprawie nielegalnego hazardu z wykorzystaniem automatów o niskich wygranych (AoNW).

Według nieoficjalnych przecieków ze śledztwa, kolejnym krokiem prokuratorów może być przedstawienie Jackowi Kapicy zarzutu niedopełnienia obowiązków.

— Nie mogę tego potwierdzić. Jakakolwiek wypowiedź w tym zakresie byłaby przedwczesna — ucina Krzysztof Wojdakowski, naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Pod koniec grudnia 2012 r. zarzut niedopełnienia obowiązków w związku z nadzorem nad rynkiem tzw. jednorękich bandytów usłyszał już Grzegorz S., drugi pod względem ważności celnik w kraju i jeden z najbliższych współpracowników wiceministra Jacka Kapicy.

Cały artykuł w poniedziałkowym Pulsie Biznesu lub tutaj.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.