Zatrzymane automaty w Białymstoku

Trzy automaty do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła KAS w Białymstoku. Służba celno-skarbowa przypomina, że za nielegalną działalność hazardową grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy nielegalny automat.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze białostockiej KAS. Wcześniej ustalili, że w jednym z budynków w centrum miasta działa nielegalny salon gier hazardowych. Po wejściu do wytypowanego lokalu mundurowi zabezpieczyli trzy automaty do tego typu gier.

„Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperymenty procesowe, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Dwóch mężczyzn przebywających w lokalu zostało przesłuchanych. Ustalana jest ich rola w procederze” – poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Automaty oraz klucze do nich i notatki dotyczące rozliczeń za gry, zostały zabezpieczone do wszczętego przez KAS postępowania.

W ubiegłym roku funkcjonariusze podlaskiej KAS zabezpieczyli ok. 30 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do 3 lat, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

KAS zaznaczyła, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie kilka salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę, w tym zakresie, Totalizator Sportowy.

Źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.