Zawarł zakłady na kwotę 28 000 złotych

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna pracował, jako sprzedawca w punkcie prasowym.

Zatwierdzał także kupony jednej z popularnych gier liczbowych. Feralnego dnia, wypełnił, jak twierdzi na prośbę jednego ze stałych klientów zakłady na kwotę 28 tysięcy złotych. Zleceniodawca się już nie pojawił a pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

O manku w kasie właścicielkę punktu pod koniec pracy poinformował sam zatrzymany. 22-latek oświadczył, że na prośbę jednego ze stałych klientów zawarł dzisiaj zakłady w popularnej grze liczbowej na kwotę 28 000 złotych.

Mężczyzna powiedział, że wróci później i ureguluje należność. Godziny mijały, ale rzekomy zleceniodawca się już nie pojawił. Przestał także odbierać telefon. Przerażona poniesionymi stratami kobieta o tym, co się stało powiadomiła policję a funkcjonariusze zatrzymali jej pracownika.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer umieszczonych w punkcie prasowym, aby zweryfikować wersję zatrzymanego. W tym samym celu będą dążyć do ustalenia danych personalnych mężczyzny i jego zatrzymania. 22-latek usłyszał już zarzut oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Śródmieście policja podinsp. Robert Szumiata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *