Zawiesiła karierę pisarską. Bo więcej zarabiała na pokerze

poker

Ostatnia aktualizacja: 8 maja 2018

Maria Konnikova miała napisać książkę o tym, jak osiągnąć sukces w życiu, stosując pokerowe triki. Ale gdy nauczyła się pokera, zaczęła odnosić takie sukcesy, że na razie książki nie będzie.

34-letnia Konnikova jest amerykańską pisarką rosyjsko-żydowskiego pochodzenia, felietonistką „New Yorkera” i byłą publicystką „Scientific American”. Pisze poradniki, w których pokazuje ludziom, jak otworzyć umysł i lepiej zrozumieć świat, podsuwając czytelnikom rozwiązania z popkultury.

W „Myśl jak Sherlock Holmes”, pierwszej książce, na warsztat wzięła tok myślenia słynnego detektywa, w drugiej – „Myśl jak oszust. Żeby nie dać się oszukać” – jej inspiracją byli uliczni naciągacze. Obie książki weszły na listę bestsellerów „New York Timesa” i zdobyły kilka nagród i nominacji.

Jeszcze niedawno przygotowywała kolejny poradnik – tym razem porady miały bazować na rozwiązaniach z pokera. Żeby zebrać materiały do książki, zaczęła uczyć się gry i startować w turniejach. Niespodziewanie odnosiła sukces za sukcesem – w ciągu roku zarobiła 200 tys. dolarów.

Całość czytaj na: wyborcza.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL