Zawiesili zakłady na Grecję

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2012

Puls Biznesu: Chciałbyś obstawić zakłady czy Grecja opuści strefę euro? Być może już spóźniłeś się. Ogromny wzrost stawek zmusił największych brytyjskich bukmacherów William Hill i Ladbrokes do zawieszenia zakładów.

 

 

Problemy z utworzeniem nowego rządu doprowadziły do wzrostu spekulacji iż Grecja może być zmuszona do porzucenia wspólnej waluty europejskiej.

William Hill powiedział, że poziom licytacji odnośnie tego, że Grecja będzie pierwszym krajem, który wyjdzie z Eurolandu, był tak wysoki, iż stało się ryzykowne dla bukmachera kontynuowanie przyjmowania zakładów. Szanse oceniano na 1 do 4.

Miliomy przez pewien czas Grecję jako gorącego faworyta, ale z czasem stawało się jasne, że ludzie chcą tylko jednego. Postawić na wyjście Grecji – powiedział rzecznik William Hill.

To nie była zdrowa sytuacja dla bukmacherów. Stało się niemożliwe dalsze przyjmowanie zakładów – dodał.

Także drugi pod względem wielkości bukmacher na Wyspach, Lanbrokes zawiesił przyjmowanie zakładów, że do końca roku Grecja wyjdzie z Eurolandu.

Bezpieczniejsze dla nas było zawieszenie zakładów niż cięcie notowań. Tego typu działania musieliśmy podjąć kilkakrotnie w ostatnich dniach – stwierdził przedstawiciel Ladbrokes.

czytaj dalej na pb.pl

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL