Zbigniew Juroszek z Rodziną na 9 miejscu rankingu Forbes

Bukmacherzy
Iwo 22/02/2018

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2023

Bohaterowie tej listy zgromadzili niemal 147 mld zł. To wynik imponujący. Majątek setki najbogatszych Polaków wzrósł w ciągu ostatniego roku o ponad 16 mld zł, a liczba samych miliarderów powiększyła się z 32 do 37


Na Liście 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” nigdy nie było aż tak wielu posiadaczy majątku wartego więcej niż miliard złotych. Przyrost bogactwa polskich przedsiębiorców potwierdza także fakt, że pierwszy raz w historii aż sześciu z nich znalazło się na liście najbogatszych ludzi świata przygotowanej przez amerykański magazyn „Forbes” – przepustką jest wartość majątku przekraczająca miliard dolarów.

Proces bogacenia się rodzimego biznesu najlepiej widać z kilkuletniej perspektywy: jeszcze pięć, sześć lat temu mieliśmy ledwie kilkunastu miliarderów, a po kryzysowym 2008 roku nie zdołali oni wypełnić całej pierwszej dziesiątki (…)

(…) Na miejscu 9 tej listy plasuje się ZBIGNIEW JUROSZEK Z RODZINĄ z majątkiem wartości 3070 mln PLN

Chociaż dziś Zbigniew Juroszek jest jednym z największych deweloperów, swoją przygodę z biznesem zaczynał od handlu odzieżą. Firmę Atal stworzył na bazie nieruchomości magazynowych, jakie w tym czasie zgromadził. Deweloperkę zaczął od rynku wrocławskiego, ale stopniowo rozwijał działalność w całym kraju.

W międzyczasie zbudował też STS, największą firmę bukmacherską w Polsce. Za rozwój tego przedsięwzięcia odpowiedzialny jest jego syn Mateusz, z którym ojciec dziś do spółki prowadzi wszystkie rodzinne interesy (…)

Żródło: Forbes

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL