Zbliża się zakaz reklamy hazardu

Irlandia

Irlandzka Partia Pracy chce wprowadzić pod obrady parlamentu ustawę, która zakazywać będzie reklamowania hazardu i gier hazardowych.

Partia Pracy Irlandii opublikowała projekt ustawy mający na celu zniesienie związku między rozrywką a zakładami poprzez zakaz reklamowania hazardu. W przypadku wprowadzenia w życie ustawa o hazardzie (zakaz reklamowania) z 2021 r., zabraniałaby wszelkich reklam hazardu w Irlandii, odrywając branżę hazardową od codziennego korzystania ze sportu, polityki i rozrywki. Kampania #BeatTheAds została dobrze przyjęta przez kluczowe strony, które są nią zainteresowane, w tym członków GAA i College of Psychiatrists of Ireland.

Publikując projekt ustawy, rzecznik Partii Pracy senator ds. sportu Mark Wall powiedział:

Uzależnienie od hazardu jest cichą plagą w całym kraju, dlatego Partia Pracy opublikowała przepisy dotyczące tego narodowego problemu. W 2019 r. Irlandia miała 7. najwyższe wydatki na hazard na świecie – 9,8 mld euro (czyli 379,51 euro na osobę). Nasze przepisy dotyczące #BeatTheAds zapobiegną niepotrzebnemu zachęcaniu do hazardu – zakazując wszelkich reklam hazardowych w mediach, transporcie publicznym, na billboardach i w sklepach internetowych. Branża hazardowa pracowała szczególnie ciężko, aby stworzyć w naszych umysłach silne powiązanie między ważnymi wydarzeniami sportowymi a zakładami. Oglądając mecz, jesteśmy bombardowani przypomnieniami o pobieraniu aplikacji hazardowych lub dodawaniu kilku punktów do wyniku. W samych mediach 75,4% programów sportowych zawiera co najmniej jedną reklamę hazardu. W rzeczywistości reklamy hazardu są najczęściej spotykane podczas wydarzeń sportowych transmitowanych przez telewizję w Irlandii i na siódmej pod względem popularności formie reklam wyświetlanych w ogóle. To prawodawstwo jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. W ostatnich latach nastąpiły duże zmiany w łatwości, z jaką ludzie mogą grać, dzięki naszym smartfonom. Podczas gdy wcześniej istniały pewne ograniczenia dotyczące szkód, które mogły zostać spowodowane przez ludzi, którzy musieli iść do punktów bukmacherskich, teraz każdy może w jednej chwili postawić dowolną kwotę pieniędzy na swoim telefonie. Stres związany z COVID-19 podważył odporność i strategie radzenia sobie nas wszystkich, ale szczególnie osób z nałogami, którym jest jeszcze trudniej kontynuować powrót do zdrowia i uniknąć nawrotów.

Całość czytaj na: polska-ie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *