Zdrapki z automatu

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2012

Forsal.pl: Totalizator Sportowy stawia automaty, prawnicy się spierają. Samoobsługowe automaty lotto jeszcze nie weszły na rynek, a już budzą wiele emocji.

Totalizator Sportowy zapowiedział udostępnienie nowych form sprzedaży produktów jeszcze w tym roku. – Planujemy uruchomienie automatów samoobsługowych (ITVM) na przełomie lat 2012 i 2013. Będą w nich sprzedawane głównie loterie pieniężne (zdrapki) – przyznaje Jarosław Tomaszewski z Lotto. – Zakładamy, że w 2013 r. Lotto będzie mieć kilkaset ITVM – dodaje.

Nie chciał zdradzić nic więcej na ten temat. Tymczasem sprawa jest ciekawa, bo funkcjonowanie takich urządzeń rodzi wiele pytań związanych z ustawą hazardową.

– Te automaty budzą zasadnicze zastrzeżenia prawne – przyznaje Michał Jackowski, adwokat, partner w Kancelarii Grzybkowski Guzek Jackowski z Poznania.

czytaj dalej na forsal.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “Zdrapki z automatu

  1. Polecam wyrok Sądu Najwyższego w sprawie V KK 420/11 – uznano tam, że ocena urządzenia zależy nie od sposobu jego działania, lecz od sposobu, w jaki jest ono odbierane przez przeciętnego klienta – użytkownika. A dla takiego gra w „wirtualną zdrapkę” zasadniczo niczym się nie różni od gry na normalnym AoNW…
    Jacek, JACEK, J-AAAAAAAA-C-E-K!!!!! Zwołuj chłopaków, czyść magazyny – trzeba Ci ruszać na nową bitwę z hazardową patologią!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL