Zlikwidowano nielegalne automaty do gier hazardowych

automaty do gier

Policjanci mikołowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, weszli do jednego z lokali, w którym znajdowały się automaty do gier hazardowych. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych takie urządzenia mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Dzięki rozpoznaniu dzielnicowego jednej z łaziskich dzielnic, policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy, udało się wejść do jednego z lokali przy ulicy Wyrskiej i zarekwirować dwa automaty do gier hazardowych. W akcji, jak zawsze, policjantom towarzyszyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej. Dodatkowo mundurowi zarekwirowali gotówkę w kwocie 500 złotych. Wartość automatów to około 8 tysięcy złotych.

Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za zorganizowanie tego procederu. Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *