Zlikwidowano nielegalne salony gier

Policjanci zlikwidowali salony gier, które działały nielegalnie na terenie miasta i powiatu płockiego. Zabezpieczono siedem automatów hazardowych i cztery zestawy komputowe do gier.

Policjanci płockiej komendy wraz z funkcjonariuszami mazowieckiej KAS sprawdzili lokale, w których – jak ustalono – działały salony bez wymaganej koncesji i zezwolenia. Przypuszczenia co do nielegalnej formy działania szybko się potwierdziły. W pomieszczeniach na terenie miasta i powiatu płockiego policjanci zabezpieczyli aż siedem nielegalnych automatów do gier oraz cztery zestawy komputowe służące do hazardu.

Lokale były prowadzone przez kobiety w wieku 47 i 64 lat. Właścicielki salonów muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grzywna za każde nielegalne urządzenie wynosi 100 tys. złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: wawalove.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *