Zlikwidowano salon gier. Policja zatrzymała trzech mężczyzn

Trwa walka z nielegalnym hazardem. W powiecie oleśnickim zlikwidowano kolejny salon gier. Pięć automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sycowie wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Sycowscy policjanci w jednym z punków handlowych na terenie Sycowa ujawnili 5 automatów. Dochodowe przedsięwzięcie realizowane było wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Zajęte przez stróżów prawa automaty do gier, przekazane zostały bezpośrednio funkcjonariuszom KAS celem przeprowadzenia postępowania karnego skarbowego w kierunku przestępstwa określonego w art. 107 Kodeksu karnego skarbowego.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane.

W czasie przeszukania 3 osób znajdujących się w lokalu znaleziono przy nich narkotyki. Mężczyźni w wieku 19, 35 i 37 lat usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *