Zlikwidowano salon gier w gminie Pacanów

W ubiegły piątek buscy i stopniccy kryminalni wraz z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach skontrolowali salon nielegalnych gier hazardowych. Punkt gier zlokalizowany był na terenie gminy Pacanów. Podczas wspólnych działań, zabezpieczono dwa nielegalne automaty służące do gier, a także ponad 4 tysiące złotych znajdujące się w urządzeniach oraz przeznaczone na wypłatę wygranych.

Wspólną kontrolę przeprowadzili w miniony piątek kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, policjanci z komisariatu w Stopnicy oraz funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach. Funkcjonariusze skontrolowali kontener, w którym znajdowały się 2 automaty przeznaczone do gier hazardowych. „Lokal” zlokalizowany był na terenie gminy Pacanów, przy jednej ze stacji paliw.

W trakcie kontroli w pomieszczeniu znajdował się 26 – letni pracownik punktu oraz dwóch mężczyzn grających na automatach. Zabezpieczono „maszyny” wraz ze znajdującymi się w nich pieniędzmi, a także te przeznaczone na wypłatę wygranych w łącznej kwocie ponad 4 tysięcy złotych. Postępowanie przygotowawcze prowadzić będzie Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.

Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielowi lokalu oraz organizatorowi gier grozi wysoka kara pieniężna lub nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa policji w Busku Zdroju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *