Zmiany w regulaminach PZBil

Zarząd Polskiego Związku Bilardowego 9 stycznia zaakceptował propozycje zmian Komisji Sportowej do regulaminów: Sportowego, Zmiany Barw Klubowych oraz Rankingu Polski. Poniżej najważniejsze zmiany oraz treści w/w regulaminów.

Regulamin Zmiany Barw Klubowych

1. Wprowadzenie dwóch trybów przejścia na status zawodnika niezrzeszonego:
– okres z roczną karencją
– indywidualne wykupienie bez okresu karencyjnego
2. Regulamin obowiązuje również w obecnym okresie transferowym

Regulamin Sportowy

1. Wycofanie z rozgrywek rankingowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w odmianę 14/1. Od sezonu 2013 Mistrzostwa Polski będą rozgrywane tylko w trzy odmiany: 8-bil, 9-bil i 10-bil.

2. Powiększenie liczby uczestników Mistrzostw Polski Mężczyzn. Od sezonu 2013 w każdą odmianę zagra 40 zawodników. Do każdej odmiany podstawą kwalifikacji będzie Ranking Kroczący a bezpośredni awans uzyska 24 najwyżej sklasyfikowanych zawodników. Stawkę uzupełnią zawodnicy z eliminacji do MP (12), prowadzonych osobno dla każdej odmiany oraz bilardziści z tzw. „Dzikich Kart” (3) oraz oczywiście Mistrz Polski w daną odmianę (1).

Regulamin Rankingu Polski

1. Do kwalifikacji na Mistrzostwa Polski 2013 (a tym samym rankingu kroczącego w sezonie 2013) zaliczany będzie wynik z Mistrzostw Polski w 14/1 2012. Od sezonu 2014 do Rankingu Kroczącego zaliczane będą wyniki z Mistrzostw Polski odmian 8-bil, 9-bil i 10-bil.

2. Zwiększenie liczby punktów (z 6 do 10) dla zawodników, którzy wzięli udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski. Zarząd zaakceptował propozycję, aby nowa wartość obowiązywała jeszcze w sezonie 2012. Tym samym, aby zwiększyć szansę na awans do Mistrzostw Polski 2013 zawodników którzy nie zakwalifikowali się do MP 2012 a brali udział w eliminacjach, na chwilę obecną mają na swoim koncie po 10 pkt. dla każdej odmiany.

Pełana treść nowych regulaminów na stronie PZBil

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.