Znacząca wygrana w grach hazardowych – konferencja prasowa

Czy gracze grają, po to by wygrywać? Na ile duża wygrana pieniężna ma wpływ na uzależnienie od hazardu? Jak gracze rozumieją przegraną, a czym dla nich jest wygrana?

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą prezentacji wyników badań pt. Wpływ wygranej w grze hazardowej na zaangażowanie w hazard – badania polsko-francuskie zrealizowane przez grupę badaczy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Prezentowane badanie jest jednym z prawie stu projektów badawczych, które w ciągu ostatnich 10 lat zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Koordynatorem i inicjatorką projektu jest dr Bernadetta Lelonek-Kuleta z KUL – autorka licznych badań dotyczących problematyki hazardu, poświęconych m.in. hazardowi w życiu seniorów, uzależnieniu od gier na automatach czy hazardu online.

Tym razem badaczka postanowiła przyjrzeć się zjawisku wygranej. Jak sama mówi:

„Chciałam znaleźć odpowiedź na banalne pytanie: dlaczego gracze – choć tak rzadko wygrywają – chcą nadal grać? Co kieruje osobami stale uprawiającymi gry hazardowe – co jest ich motywacją? Jak gracze rozumieją przegrane. I czym dla nich jest wygrana?”

Dr Bernadeta Lelonek-Kuleta jest wybitną ekspertką w dziedzinie badań nad uzależnieniem od hazardu w Polsce. Członkini International Society for the Study of Behavioral Addictions (ISSBA), współpracowniczka prestiżowego pisma Journal Of Gambling Studies, autorka badań realizowanych we współpracy z naukowcami francuskimi, których wyniki omawiano m.in. na Sorbonie.

Z prezentacji raportu z badań dowiemy się, jak wygraną postrzega osoba uzależniona od hazardu, a jak postrzega ją gracz grający rekreacyjnie. Dr Bernadetta Lelonek-Kuleta omówi także, jaki jest wpływ wygranych i przegranych na zaangażowanie w hazard oraz odniesie się do zasadności istnienia stereotypu, który mówi o tym, że wielka wygrana, to oczekiwany efekt zaangażowania w gry. Dowiemy się również, dlaczego duża wygrana może mieć destrukcyjny wpływ na życie gracza.

 

Raport z badań dr Lelonek-Kulety zawiera rekomendacje dotyczące wdrażania przez operatorów gier rozwiązań w zakresie procedur, które mogą przyczynić się do ograniczenia ryzyka uzależnienia.
Na konferencji wystąpią:

  • Dr Bernadetta Lelonek-Kuleta – badaczka, , wykładowczyni KUL, psychoterapeutka uzależnień, autorka badań.
  • Urszula – osoba z doświadczeniem uzależnienia od hazardu, członkini wspólnoty Anonimowych Hazardzistów, autorka bloga Życie hazardzistki.
  • Maja Ruszpel – ekspertka CSR w dziedzinie profilaktyki uzależnienia od hazardu realizowanej przez firmy oferujące gry losowe, terapeutka uzależnień.

Konferencja odbędzie się na platformie Teams w dniu 8 kwietnia o godzinie 12:30.

Więcej informacji
Fundacja Inspiratornia
+48 606 662 355

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.