Znany pokerzysta aresztowany za skimming

Poker
Marek 17/04/2015

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2015

Nietypowy sposób na zbudowanie bankrolla miał Luca Pizzingrilli – znany włoski gracz, który właśnie został aresztowany w Charlotte w Północnej Karolinie. Włoch razem z rumuńskim wspólnikiem Savinem Iantocem są oskarżeni o umieszczenie urządzeń skanujących paski kart płatniczych w jednym z bankomatów w mieście.

Amerykanie nie słyną z łagodnego traktowania przestępców. Zatrzymani są w areszcie, który mogą opuścić za kaucją. Ta wynosi odpowiednio 25 milionów dolarów za Włocha i 30 milionów za Rumuna.

Jak informuje policja w Charlotte, dwójka została aresztowana po tym, jak pracownicy Sun Trust Bank zaalarmowali władze o podejrzeniu skimmingu w jednym z bankomatów. Rzecznik policji podkreśla „fantastyczną pracę oficerów, którzy błyskawicznie zidentyfikowali i zatrzymali przestępców”.

Skimming to przestępstwo polegające na skopiowaniu paska magnetycznego karty płatniczej czy kredytowej. Do przestępstwa służą specjalne urządzenia instalowane nielegalnie w bankomatach. Przestępcy instalują także kamery, dzięki którym są w stanie poznać PIN. A kiedy mają skopiowany pasek magnetyczny i znają PIN – mają pełny dostęp do gotówki na koncie ofiary.

Źródło: pl.pokernews.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL