Zniknęły budy z nielegalnym hazardem na targowisku w Legionowie

Artykuły Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 05/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024

Jak informuje portal ToiOwo.eu na miejskim targowisku w Legionowie rozebrano 3 pawilony, w których działały nielegalne salony gier hazardowych na automatach. Kolejne 2. pawilony zdemontowano i wywieziono. Zmiana władzy w Legionowie umożliwiła to, co nie udawało się od lat…

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Policja i Straż Miejska, co kilka miesięcy wkraczali na miejskie targowisko w celu kontroli, czy nie działają tam nielegalne salony hazardu.

Brak skuteczności

Naloty te na dłuższą metę nie były jednak skuteczne, pomimo że konfiskowano podczas nich automaty do gier hazardowych. Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, według mieszkańców, już po kilku godzinach od akcji służb, hazard odżywał na nowo. Podobnie było również w lutym br., kiedy na targowisku przeszukano 8 pawilonów oraz zarekwirowano 30 sztuk automatów do nielegalnych gier o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Problem z hazardem

O coraz większym problemie w Legionowie, jakim jest hazard oraz handel nielegalnymi substancjami: narkotykami i dopalaczami mówi się od miesięcy. Budziło tez zdziwienie, że ta nielegalna działalność jest prowadzona na miejskim targowisku, zarządzanym przez miejską spółkę KZB. Mieszkańcy zwracali na to także uwagę podczas spotkania 23 maja z prezydentem Bogdanem Kiełbasińskim. Najwyraźniej na reakcję nie trzeba było czekać. Do kolejnego “nalotu” służb na targowisko doszło już w poniedziałek 27 maja.

Nalot i rozbiórka

Tym razem nie skończyło się tylko na konfiskacie automatów do nielegalnych gier hazardowych. W jednym z pawilonów znaleziono torebkę z substancją, którą uznano, że może być narkotykiem. Później okazało się, że była to metamfetamina. W następnych dniach  wynajęta przez spółkę KZB firma przystąpiła do rozbiórki pawilonów, w których działały nielegalne salony gier. Jak wcześniej pisaliśmy, był to jedyny sposób na pozbycie się ich z targowiska. Pomimo wypowiedzenia umów przez KZB, właściciele pawilonów-salonów gier, nie chcieli wynieść się z targowiska. Dzierżawili oni grunt od miasta a pawilony były ich własnością. Dlatego 3 z nich zostały rozebrane, a 2 kolejne wywieziono w poniedziałek 3 czerwca.
KOMENTARZ REDAKCJI 
Najwyraźniej w tym przypadku zmiana władzy pomogła. To co przez miesiące a nawet lata było niemożliwe, teraz udało się załatwić w kilka dni. Najwyraźniej, jak się chce rozwiązać problem, to okazuje się, że można…

autor: Wojciech Dobrowolski

zdjęcie: portal toiwowo.eu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL