Zwalczanie nielegalnego hazardu w Zachodniopomorskiem

Automaty
Bartosz 30/10/2020

Ostatnia aktualizacja: 30 października 2020

23 nielegalne punkty hazardowe zlikwidowała zachodniopomorska KAS w pierwszych trzech kwartałach tego roku. Legalna działalność związana z urządzaniem gier na automatach możliwa jest tylko w kasynach i w salonach gier. Prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej związanej z urządzaniem gier na automatach zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi.

Jednym z zadań Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) jest zwalczanie nielegalnego urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier hazardowych.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS w pierwszych 3 kwartałach br. przeprowadzili szereg kontroli skierowanych na zwalczanie tej nielegalnej działalności.

Skutkiem ich działań było zamknięcie 23 punktów na terenie województwa zachodniopomorskiego, którym urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono:

  • 44 szt. klasycznych automatów- tzw. jednorękich bandytów,
  • 95 komputerów,
  • 88 monitorów,
  • 27 kamer,
  • 6 modemów,
  • 7 routerów,
  • 7 tel. komórkowych,
  • 6 rejestratorów video,
  • 3 monitoringi.

Podczas kontroli zabezpieczono również pieniądze przeznaczane na wypłaty wygranych w kwocie 21.769,30 zł.

Miejsca, w których uprawiany jest nielegalny hazard są ukryte w niepozornych miejscach – małych kioskach, piwnicach, garażach, na zapleczach sklepów i lokali. Bardzo często wejście do takiego nielegalnego salonu gier, czy kawiarenki internetowej wymaga użycia siły i wyważenia drzwi.

Zasady prowadzenia działalności hazardowej

Prowadzenie legalnej działalność związanej z urządzaniem gier na automatach w Polsce możliwe jest tylko w kasynach gry (przez podmioty posiadające koncesję na kasyno gry)i w salonach gier (przez podmiot wykonujący monopol państwa), przy czym automaty te winny być zarejestrowane przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Pomimo wysokich kar, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znajdują niezarejestrowane automaty u posiadaczy lokali (np. w małych sklepach, lokalach gastronomicznych, usługowych, kioskach, na stacjach benzynowych, itp.). Często w kontrolowanym lokalu znajduje się po kilka automatów.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL