Na Malcie odbyła się konferencja regulatorów hazardowych GREF 2024

Wydarzenia
Wiktor Czerwiński 24/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2024

Maltański Urząd ds. Gier – MGA (Malta Gaming Authority) był gospodarzem konferencji Europejskiego Forum Organów Regulacyjnych ds. Gier (GREF) 2024 na Malcie w dniach 20–22 maja. To prestiżowe wydarzenie zjednoczyło organy regulacyjne ds. gier z ponad 25 krajów, tworząc platformę do stawiania czoła palącym wyzwaniom branżowym i wymiany bezcennych spostrzeżeń.

W tym roku po raz pierwszy na wydarzeniu obecne były organy regulacyjne z innych kontynentów. Omawiane tematy obejmowały kodeks ESG MGA (Kodeks dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska, społeczeństwa i zarządzania), odpowiedzialny hazard, technologie cyfrowe i innowacje, międzynarodowe perspektywy dotyczące regulacji gier hazardowych, przeciwdziałanie praniu pieniędzy i geograficzne podejście do hazardu.

Przewodnicząca GREF, Isabelle Falque-Pierrotin, powiedziała, że jest zaszczycona otwarciem dorocznej konferencji GREF w 2024 r. Podkreśliła rosnącą dojrzałość członków GREF w zakresie analiz i narzędzi hazardowych, pilną potrzebę współpracy między zainteresowanymi stronami oraz otwartość GREF na partnerstwa międzynarodowe.

„Europejskich organów regulacyjnych nie można izolować od innych aktorów. Nawet jeśli mamy konkretne i wyjątkowe obowiązki, musimy współpracować z innymi, aby zaproponować skuteczne regulacje”. – podkreśliła Isabelle Falque-Pierrotin.

Dyrektor generalny MGA, Charles Mizzi, powitał uczestników na Malcie dorocznej konferencji GREF w 2024 r., podkreślając znaczenie współpracy dla skutecznych regulacji.

Na zdjęciu Dyrektor generalny MGA, Charles Mizzi

„Złożoność branży wymaga wspólnych wysiłków. Współpraca z różnymi zainteresowanymi stronami, w tym operatorami, dostawcami technologii i organami rządowymi – z których wszystkie odgrywają kluczową rolę – pozwala nam wykorzystać różnorodną wiedzę specjalistyczną i perspektywy w celu opracowania kompleksowych i skutecznych ram regulacyjnych, które rozwiązują złożoność nieodłącznie związaną z branżą.” – stwierdził Mizzi.

Na zdjęciu Anna Grech, menedżerka ds. kontaktów międzynarodowych i polityki w MGA w trakcie swojej prezentacji na konferencji GREF 2024

Ponadto Anna Grech, menedżerka ds. kontaktów międzynarodowych i polityki w MGA, zagłębiła się w rozwój Kodeksu dotyczącego środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG), aby wyrazić uznanie dla zaangażowania licencjobiorców w zrównoważony rozwój, prezentując i opierając się na już pozytywnych inicjatywach podejmowanych przez branżę gier.

Na zdjęciu Rachel Bezzina, menedżerka ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w MGA w trakcie prezentacji na konferencji GREF 2024

Rachel Bezzina, menedżerka ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w MGA i współprzewodnicząca grupy roboczej GREF AML, również prowadziła dialog podczas wydarzenia. Dostarczała kluczowe aktualizacje najlepszych praktyk w zakresie skutecznego monitorowania i nadzoru nad ryzykami ML/FT.

Konferencja, w której wzięło udział ponad 90 uczestników reprezentujących organy regulacyjne z różnych krajów, stanowiła doskonałą platformę do nawiązywania kontaktów i współpracy między międzynarodowymi zainteresowanymi stronami, podkreślając znaczenie ujednoliconego podejścia do regulacji gier.

Źródło/zdjęcia: MGA

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL