Ograniczenie dostępu do „loot boxów” w Wielkiej Brytanii dla osób poniżej 18 roku życia

E SPORT Polecane Ze świata
Wiktor Czerwiński 19/07/2023

Ostatnia aktualizacja: 7 sierpnia 2023

Brytyjska organizacja zajmująca się handlem grami, UK Interactive Entertainment (Ukie), opublikowała wytyczne dotyczące dostarczania skrzynek z łupami (loot boxów), w których zaleca nakładanie ograniczeń wiekowych na skrzynki z łupami dla osób powyżej 18 roku życia.

Brytyjskie stowarzyszenie handlu grami wideo opublikowało nowy zestaw 11 zasad mających na celu poprawę ochrony graczy wokół skrzynek z łupami. UK Interactive Entertainment (Ukie) składające się z  700 członków z branży gier wideo i interaktywnej rozrywki  opublikowało nowe wytyczne zgodnie z zaleceniami Technicznej Grupy Roboczej Departamentu Kultury, Mediów i Sportu (DCMS).

Czym są loot boxy, czyli skrzynki z łupami?

Skrzynki z łupami pojawiają się w grach wideo. Pozwalają one graczom na zakup losowo wybranych wirtualnych przedmiotów za prawdziwe pieniądze. Biorąc pod uwagę ich przypadkowy charakter i potencjalne szkody, często porównuje się je do hazardu online, a wielu wzywa do wprowadzenia regulacji dotyczących skrzynek z łupami w celu ochrony dzieci i młodzieży.

Ministrowie wcześniej wyrażali zaniepokojenie sprzedażą skrzynek z łupami, które pojawiają się w grach takich jak FIFA, Call of Duty i Fortnite, argumentując, że mogą one być bramą do uzależnienia od hazardu ze względu na ich losowy charakter i różną postrzeganą wartość produktów cyfrowych jakie zawierają.

11 nowych zasada mających ograniczyć potencjalne szkody

Tych  11 nowych środków ma „podkreślić zaangażowanie branży w bezpieczną i odpowiedzialną grę”, przekazało Ukie. Zasady te określają wytyczne dla wydawców gier i mają na celu zmniejszyć potencjalne szkody związane ze skrzynkami z łupami.

 1. Udostępnienie środków kontroli technicznej, aby uniemożliwić osobom poniżej 18 roku życia nabywanie skrzynek z łupami bez zgody lub wiedzy opiekuna.
 2. Zwiększanie świadomości i wdrażanie kontroli technologicznych wśród wszystkich graczy i opiekunów poprzez regularną komunikację.
 3. Utworzenie panel ekspertów na temat zapewniania wieku w branży gier. Grupa ta będzie spotykać się regularnie, aby opracowywać i dzielić się najlepszymi praktykami, być na bieżąco z rozwojem technologicznym i badać możliwości opracowywania ulepszonych systemów.
 4. Informowanie o obecność skrzynek z łupami w grach przed zakupem i pobraniem.
 5. Jasne informacje o prawdopodobieństwie szansy na otrzymanie danego wirtualnego przedmiotu przed zakupem skrzynki z łupami.
 6. Prezentowanie skrzynek z łupami w sposób zrozumiały i promujący uczciwą i odpowiedzialną grę.
 7. Wspieranie badań nad grami wideo, ułatwiając tworzenie lepszej jakości badań nad grami wideo.
 8. Zobowiązanie do zwalczania walkę z nieautoryzowaną zewnętrzną sprzedażą przedmiotów uzyskanych ze skrzynek z łupami za prawdziwe pieniądze.
 9. Zapewnienie  łagodnych zasad zwrotu pieniędzy za skrzynki z łupami, których wydatek nastąpił bez zgody lub wiedzy rodzica lub opiekuna.
 10. Zwiększenie ochronę wszystkich graczy, przy współpracy z organizacjami zewnętrznymi, graczami, rodzicami i środowiskiem akademickim.
 11. Współpraca z rządem Wielkiej Brytanii i innymi zainteresowanymi stronami, aby zmierzyć skuteczność powyższych zasad w okresie wdrażania wynoszącym 12 miesięcy.

 

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL