Kalendarz dni wyścigowych w 2024 roku na Torze Służewiec

Najczęściej czytane Wyścigi Konne
Adam Brzozowski 24/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2024

Sezon wyścigowy 2024 rozpocznie się 20 kwietnia na Torze Służewiec w Warszawie i potrwa do 17 listopada. Zaplanowano wiele emocjonujących wydarzeń, w tym m.in. Ladies Day, Gala Derby, a także w październiku odbędzie się słynna Wielka Warszawska. Całkowita liczba dni wyścigowych na Torze Służewiec w sezonie 2024 wyniesie imponujące 46, obejmując niemal 400 gonitw, co z pewnością zaoferuje kibicom wiele sportowych emocji i widowiskowych chwil.

Sezon wyścigowy 2024 rozpocznie się 20 kwietnia na Torze Służewiec, a dzień później oczy miłośników wyścigów konnych będą skierowane na Wrocław, gdzie rozpoczną się pierwsze gonitwy na Torze Partynice.

Łącznie w sezonie 2024 planowanych jest 58 dni wyścigowych – 46 na Torze Służewiec i 12 we Wrocławiu. Dodatkowe cztery dni z wyścigami konnymi zaplanowano latem na Hipodromie Sopot.

W kalendarzu wyścigowym Toru Służewiec pojawią się kluczowe daty, które z pewnością przyciągną uwagę pasjonatów gonitw.

  • Otwarcie Sezonu, 20 kwietnia, uświetni wyścig o Nagrodę Strzegomia, rozpoczynając tym samym Drogę do Derby.
  • Ladies Day 18 maja – wyścig o Nagrodę Westminster Rulera, który zainauguruje Women Power Series Cykl wchodzący w Drogę do Derby.
  • 16 czerwca, Dzień Dyplomacji, odbędzie się wtedy wyścig o Nagrodę Iwna, będący ostatnim przystankiem na Drodze do Derby.
  • 7 lipca to Gala Derby, z wyścigiem o błękitną wstęgę – Westminster Derby, będącą 80. edycją najbardziej prestiżowej gonitwy dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej na Torze Służewiec.
  • 25 sierpnia, podczas Dnia Arabskiego, odbędą się m.in. gonitwy Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy oraz Traf Warsaw Mile.
  • 31 sierpnia odbędzie się wyjątkowa gonitwa charytatywna – Westminster Charity Race.
  • 6 października to czas na Wielką Warszawską, 79. edycję tej ważnej gonitwy, będącej jednym z symboli warszawskiej tożsamości. Sezon wyścigowy na Torze Służewiec zakończy się 17 listopada.

W sezonie 2024 na Torze Służewiec planowanych jest 238 gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej, 112 dla koni arabskich czystej krwi, 16 dla kłusaków francuskich oraz siedem gonitw płotowych.

Tor Służewiec, oprócz sportowych emocji, stanowi unikalne miejsce na mapie Warszawy, przyciągając nie tylko tysiące kibiców, ale także znanych gości z różnych środowisk. Nieodłącznym elementem atmosfery toru są również wyjątkowe stylizacje prezentowane przez miłośników mody podczas wyścigów konnych.

źródło: torsluzewiec.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL