Andre Citroën – król automobilów i kasyn

Ostatnia aktualizacja: 2 maja 2022

Andre Citroën był nie tylko wizjonerem, geniuszem marketingu oraz inżynierem, ale także wielkim miłośnikiem hazardu. Regularnie bywał w wielu kasynach w Europie, słynąc z ogromnych stawianych kwot i równie wielkich wygranych.

Zamiłowanie do hazardu nie przesłoniło mu jednak prowadzenia swojej firmy. Mimo zamiłowania do stawiania na szali ruletki ogromnych kwot Andre Citroën żył, wbrew pozorom, całkiem skromnie. Sam o sobie mówił, że jedyne co ma to fabryki.

I rzeczywiście, osobistego majątku miał niewiele. Jego postać wspomniał w książce „Tajemnice Monte-Carlo” Paul de Ketchiva, który był krupierem w Monte Carlo od 1912 do 1925 roku.

„Jedno pociągnięcie, jeden obrót rulety może przynieść fortunę, a jednak twierdzę z całą pewnością, że szczęśliwy gracz wróci do kasyna i straci nie tylko co wygrał lecz i to co jeszcze posiada. Widziałem to już wszystko wiele razy” – pisał.

Citroën był jednak chyba wyjątkiem:

„Francuski król automobilów. Andre Citroën znany jest nie tylko w Monte Carlo, lecz we wszystkich kasynach. Obok de Mesa, kubańskiego milionera, Andre Citroen Citroën najwięcej w ruletkę. Szczęście jego wzbudzało podziw. Przypominam sobie, iż przy moim stole wygrał z górą milion franków. Citroën posiada jakąś niesamowitą zdolność odgadywania szczęśliwych liczb, serii, kolorów. Naśladują go inni gracze. Często na tern tracą, lecz jeśli mogą przetrzymać, zdobywają fortunę” – opisywał go Ketchiva.

Jak widać, szczęście sprzyjało Citroënowi nie tylko w motoryzacji.

Źródło: francuskie.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL