Ponad 2200 uczniów w woj. podkarpackim wzięło udział w lekcjach o hazardzie

Odpowiedzialna gra
Adam Brzozowski 23/04/2024

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2024

Ponad 2,2 tysiąca uczniów uczestniczyło w lekcjach prowadzonych przez pracowników i funkcjonariuszy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej w pierwszym kwartale 2024 roku w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Podczas tych zajęć omawiane są zagrożenia związane z hazardem. 

Zainteresowanie tym projektem edukacyjnym jest bardzo duże –  szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wpłynęło 160 zgłoszeń z całego województwa.

W pierwszym kwartale 2024 roku trenerzy z podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej odwiedzili łącznie 37 szkół, w tym 28 szkół podstawowych oraz 9 szkół średnich i zasadniczych, gdzie przeszkolili 2263 uczniów.

Kampania informacyjno-edukacyjna ma na celu uświadomienie młodych ludzi, ich rodziców i nauczycieli, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne, a takie zjawisko można zgłosić do KAS.

 „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” 

Akcja zwraca uwagę na problemy związane z nadmiernym korzystaniem z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

Głównym założeniem akcji jest przybliżenie młodym ludziom ryzyka związanego z rozpowszechnianiem wśród nich gier online z elementami hazardu oraz typowych gier hazardowych.

Podczas spotkań z trenerami KAS uczniowie wykazują duże zainteresowanie tematyką hazardu w kontekście gier komputerowych, mediów społecznościowych czy działalnością funkcjonariuszy celno-skarbowych w walce z nielegalnym hazardem.

Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” prowadzona przez Krajową Administrację Skarbową rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku. Odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, a jej obecna edycja potrwa do czerwca bieżącego roku.

źródło/zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL