Genius Sports wprowadza ulepszone skróty z gier oparte na AI

Technologie
Wiktor Czerwiński 12/04/2024

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2024

Genius Sport zawarł nową umowę z angielskim klubem piłkarskim Brentford FC, która która zapewni fanom na stadionach i w mediach społecznościowych ulepszone atrakcje, oparte na danych.

Kibice Brentford FC, którzy wezmą udział w weekendowym meczu z Sheffield United oraz we wszystkich meczach rozegranych do końca sezonu, będą mogli cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami z dnia meczowego, ponieważ klub nawiązał współpracę z Genius Sports, aby zapewnić kibicom na miejscu i w mediach społecznościowych oparte na danych najważniejsze wydarzenia.

Jako pierwszy w Premier League na stadionie Gtech Community Stadium będzie można oglądać powtórki z meczów z ulepszonymi najważniejszymi momentami, takimi jak:

  • prędkość strzału,
  • ślady strzału,
  • nazwiska zawodników i mapy boiska.

Logo Gtech zostanie osadzone w nowych, rozszerzonych klipach, co umożliwi Gtech wykorzystanie zupełnie nowych zasobów reklamowych z miejscami docelowymi w doskonałej pozycji do oglądania bramek.

Najciekawsze informacje wraz ze statystykami zostaną również udostępnione po meczu w mediach społecznościowych obsługiwanych przez firmę Gtech, partnera Brentford FC w zakresie praw do nazewnictwa stadionów od lipca 2022 r.

Technologia Dragon od Genius Sports

Jako oficjalny partner Premier League w zakresie danych śledzenia i analiz, technologia Dragon firmy Genius Sports rejestruje 10 000 punktów danych siatki powierzchniowej na gracza, ponad 200 razy na sekundę w przypadku każdego meczu w Brentford. Dragon wykorzystuje wizję komputerową, aby łączyć bogate dane śledzenia z nadawanym wideo w czasie rzeczywistym, zapewniając fanom Brentford istotny kontekst każdego meczu. Na przykład, rozumiejąc, co dzieje się w grze, Dragon automatycznie wykryje strzały i wyświetli logo Gtech nad bramką w tym momencie, zapewniając kluczową widoczność marki, gdy publiczność jest najbardziej zaangażowana.

Genius Sports obsługuje oparte na danych alternatywne transmisje z Premier League, NFL i NBA we współpracy z Premier League Productions, CBS, Prime Video i ESPN.

źródło/grafika: geniussports.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL