Zaprezentowano projekt saudyjskiej areny e-sportowej

E SPORT Ze świata
Adam Brzozowski 27/12/2023

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia 2023

Architekci Populous przedstawili projekt obiektu e-sportowego w Arabii Saudyjskiej, który może pomieścić ponad 5000 widzów. Zaprojektowana przez Populous arena e-sportowa jest częścią dzielnicy gier i e-sportu w Qiddiya City. Będzie oferować największą łączną liczbę ekranów wideo spośród wszystkich aren e-sportowych na świecie, a także siedzenia dotykowe 4D. Obiekt zaprojektowano tak, aby można było poczuć się jak w świecie fantasy.

Arena na 5155 miejsc będzie w stanie dostosować się do wielu doświadczeń i wydarzeń. Firma Populous przeprowadziła badania wzroku, aby zapewnić najlepszy widok w głównej sali widowiskowej. Ponadto wykorzystano narzędzia do projektowania parametrycznego w celu udoskonalenia rozmieszczenia ekranów, z innowacyjnym „cyfrowym żyrandolem” umieszczonym na środku areny.

Arabia Saudyjska przoduje pod względem udziału i zainteresowania e-sportem. Narodowa strategia gier i e-sportu oraz Saudyjska Wizja 2030 (Saudi Vision 2030) mają na celu uczynienie Arabii Saudyjskiej globalnym centrum gier i e-sportu oraz przyciągnięcie do 10 milionów odwiedzających do 2030 roku. Tymczasem badanie przeprowadzone przez Populous i YouGov w 2022 roku wykazało, że aż 29% Ludność Arabii Saudyjskiej interesuje się e-sportem, wykazując znaczny apetyt na miejsca do oglądania e-sportu na żywo.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL