Nagroda „Człowiek roku 2023” w branży hazardowej w plebiscycie E-PLAY.PL

Nagrody i wyróżnienia Polecane
Wiktor Czerwiński 28/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 29 lutego 2024

W pierwszym historycznym plebiscycie zorganizowanym przy okazji obchodów 21 -lecia portalu E-PLAY.PL nagrody przyznajemy w ośmiu kategoriach, z czego dwie z nich to kategorie indywidualne. Jedną z nich jest „Człowiek roku” , która jest wyrazem uznania dla indywidualnych osiągnięć oraz wkładu w rozwój branży bukmacherskiej.

W naszej opinii na to indywidualne wyróżnienie za miniony rok zasłużył sobie Mateusz Juroszek, który zaskarbił sobie uznanie nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Jego decyzja o sprzedaży marki STS międzynarodowemu gigantowi w branży hazardowej Entain wzbudziła wiele emocji i zainteresowania w świecie biznesu oraz w kręgach związanych z branżą zakładów bukmacherskich.

Nagroda dla Mateusza Juroszka jest nie tylko uznaniem dla jego osobistych osiągnięć, ale również dla całego zespołu, który współtworzył sukces marki STS i przyczynił się do jej rozwoju na przestrzeni lat.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Entain zaproponował 24,80 złotych za akcję STS Holding, co oznaczało wycenę całej spółki na poziomie 3,89 miliarda złotych. Była to cena wyższa o 30–35% od średnich notowań z trzech i sześciu miesięcy oraz o 20% wyższa od kursu z dnia przed ogłoszeniem planów. 69,94% pakietu akcji o wartości 2,72 miliarda złotych należało do założycieli firmy, rodziny Juroszków.

Przejęcie bukmacherskiej spółki STS Holding od rodziny Juroszków przez Entain CEE robi wrażenie nie tylko ze względu na gigantyczną wartością transakcji, lecz pokazuje też, jakie korzyści w praktyce przynosi przepis o fundacjach rodzinnych. Umowa zakładała, że Juroszkowie obejmą 10 % akcji Entain CEE, co według szacunków miało pochłonąć ponad 800 mln zł. Reszta wpływów również miała być reinwestowana, gdyż Juroszkowie wnieśli majątek do funkcjonujących od 22 maja zeszłego roku w polskim prawie fundacji rodzinnych. Są one zwolnione z CIT, tak długo jak reinwestują zyski. Przy 2,7 mld zł brutto ze zbycia akcji STS Holdingu mowa o 500 mln zł.

Mateusz Juroszek pełnił funkcję prezesa zarządu STS od 2012 roku i to właśnie on, obecnie 37-letni przedsiębiorca, odegrał kluczową rolę w rozwoju firmy. Przejął spółkę w stanie głębokiego zadłużenia i w ciągu kilku lat nie tylko postawił ją na nogi, ale także znacznie wyprzedził konkurencję./Zdjęcie: Iwona Wolak

W 2012 roku ojciec obecnego szefa STS, Zbigniew Juroszek, właściciel spółki Atal działającej w branży deweloperskiej, pożyczył synowi pieniądze na zakup firmy STS, gdyż sam był wówczas mniejszościowym akcjonariuszem. Mateusz Juroszek już jako nastolatek rozpoczął pracę w firmie ojca, a ten ruch zmotywował go do rozpoczęcia prawdziwej kariery biznesowej.

Rodzina stała się jedynym właścicielem firmy po wycofaniu się brytyjskiego Stanleybet International. STS był wówczas zadłużony na kilkadziesiąt milionów złotych. W rynku bukmacherskim miał wtedy około 15% udziału. Jednak jego nowy szef miał swoje pomysły, które pozwoliły postawić biznes na nogi, a ich ukoronowaniem była właśnie zeszłoroczna, rekordowa transakcja. Gratulujemy!

Nagrody dla branży hazardowej za rok 2023 w plebiscycie E-PLAY.pl

Przypomnijmy, iż nagrody dla branży hazardowej w tegorocznym plebiscycie E-PLAY.PL są przyznawane w następujących kategoriach:

  • Najlepszy bukmacher  (zwycięzca Superbet)
  • Najlepszy bukmacherski debiutant (brak zwycięzcy)
  • Najlepsza kampania marketingowa (Superbet)
  • Człowiek roku w branży hazardowej(Mateusz Juroszek)
  • Kobieta roku w branży hazardowej (ogłoszenie wkrótce)
  • Najlepszy mecenas sportu (ogłoszenie wkrótce)
  • Najlepsze Studio gier kasynowych (ogłoszenie wkrótce)
  • Nagroda specjalna 'Gorący Kartofel’ (ogłoszenie wkrótce)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Nominowanych oraz tych, którzy w tegorocznym plebiscycie nominowani nie zostali serdecznie pozdrawiamy i życzymy sukcesów w bieżącym roku.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL