[video] Akcja KAS i CBŚP na salony gier w zachodniopomorskim! Zatrzymano 13 osób!

Automaty Najczęściej czytane Polecane
Adam Brzozowski 22/04/2024

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2024

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji (CBŚP) przeprowadziła skuteczną akcję przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnych gier hazardowych. W wyniku działań służb udało się zatrzymać 13 członków grupy oraz zlikwidować 7 „mikrokasyn”. W ramach operacji zabezpieczono 44 urządzenia do gier hazardowych.

Policjanci z Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie i policjantów z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, doprowadzili do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która prowadziła nielegalne lokale z grami hazardowymi w województwie zachodniopomorskim.

Grupa ta, złożona z obywateli polskich i innych państw, działała od stycznia 2021 roku i zarządzała około 25 „mikrokasynami”, z których mogła uzyskać co najmniej 2 miliony złotych zysku. W wyniku operacji zatrzymano dwóch podejrzanych liderów gangu, natomiast pozostali członkowie zajmowali się obsługą tych lokali.

Przeszukania w dwóch województwach

Służby przeszukały dziewięć miejsc w woj. zachodniopomorskim i mazowieckim.

W Siedlcach, w woj. mazowieckim, zatrzymano jednego z podejrzanych o kierowanie grupą.

W siedmiu miejscach – w Szczecinie i Stargardzie – znajdowały się nielegalne punkty gier hazardowych.

W kilku lokalizacjach znaleziono środki odurzające i psychotropowe.

Służby zajęły 41 komputerów do nielegalnych gier oraz 3 klasyczne automaty tzw. „owocówki”. Udało się zabezpieczyć 11 tys. PLN w różnych walutach (złotówki i euro). Dodatkowo służby zabezpieczyły dowody elektroniczne, telefony komórkowe, dokumenty tożsamości i odręczne zapiski.

Zarzuty dla zatrzymanych

Podczas akcji zatrzymano 13 osób, w tym 2 osoby podejrzane o kierowanie grupą. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany.

Dwóm organizatorom grupy prokurator przedstawił zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i urządzania nielegalnego hazardu. Siedem osób usłyszało zarzut o udział w gangu, a ponadto wszyscy usłyszeli zarzuty organizowania gier hazardowych. Zostali objęci m.in. zakazem opuszczania kraju i policyjnym dozorem.

Wśród osób przebywających w punktach hazardowych, trzy osoby poszukiwane były listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności.

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie. Kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego nielegalnego urządzenia, grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło/zdjęcia:  Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie/CBŚP

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proj

13:00
24/04/2024

Jakieś kompy znaleźli i jaka akcja? Oni już naprawdę nie mają kogo łapać i statystyki robią. Takie służby zaangażowane w proceder paru komputerów i opłakanych lokali. Marnują pieniądze podatników
E-PLAY.PL