Adam Lamentowicz: Zimowy mundial sprzyja bukmacherom

Okiem eksperta
Wiktor Czerwiński 06/12/2022

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2022

Adam Lamentowicz, szef Superbetu, mówi o znaczeniu mistrzostw świata dla branży bukmacherskiej, plusach i minusach niespodzianek oraz korzyściach z kalendarza rozgrywek.

PB: Mieliśmy w tym roku już kilka dużych imprez sportowych, choćby zimowe igrzyska olimpijskie. Czy z perspektywy bukmacherów takie wydarzenia można w ogóle porównać do piłkarskich mistrzostw świata, czy mundial to zupełnie inna liga?
Adam Lamentowicz: Nie ma porównania, ponieważ większość naszego biznesu jest skorelowana z piłką nożną. Takie imprezy jak EURO czy teraz mistrzostwa świata to wydarzenia, które zdecydowanie przyciągają dużo większą rzeszę klientów i cieszą się znacznie większą popularnością wśród obecnych i nowych użytkowników. Oczywiście np. lekkoatletyka jest ważną dyscypliną, ale daleko jej do takiej popularności.
Czyli lata, w których jest EURO lub mundial, są zawsze tłuste dla branży bukmacherskiej?
To jest zawsze bardzo dobry okres, więc żyjemy w takich dwuletnich cyklach. Akurat rok 2022 jest dość specyficzny, bo ze względu na covid mieliśmy przesunięte EURO, więc mamy imprezę po im- prezie. Mistrzostwa świata są teraz organizowane w innym czasie niż zawsze, dlatego podchodzili- śmy do tego akurat wydarzenia z pewną dozą nie- ufności i rezerwą, bo w dziwnym sezonie i czasie rozgrywane są mecze, ale nasze obawy okazały się płonne. Mundial cieszy się popularnością, co nas też oczywiście bardzo cieszy.
Czy Polacy obstawiają u bukmacherów przede wszystkim mecze Polaków, czy wolą stawiać na tzw. pewniaczki, czyli mecze z udziałem fa- worytów?
Są dwie grupy. Stali klienci firm bukmacherskich dzielą swoje kupony na te, które są bliżej serca, więc grają razem z Polakami, a równocześnie obstawiają kupony na topowe drużyny. Tego rodzaju turnieje mają to do siebie, że codziennie mamy kilka meczów w różnych porach, dochodzą zakłady live, więc obstawianie jednego i drugiego nie wyklucza się nawzajem. Oczywiście jednak wokói Polaków i ich uczestnictwa w turnieju jest dużo więcej zamieszania, publikacji, medialnego hałasu, co pozwala zwrócić uwagę na ofertę bukmacherską.
(…)
całośc na: pb.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL